ŠPANIJA SE OKLIZNULA U PRVOM MEČU NA EP: "Furija" odigrala bez golova protiv Švedske

14. 06. 2021. u 22:57

ŠPANIJA i Švedska odigrali su nerešeno 0:0 protiv Švedske u Sevilji u drugoj utakmici grupe E na Evropskom prvenstvu.

ШПАНИЈА СЕ ОКЛИЗНУЛА У ПРВОМ МЕЧУ НА ЕП: Фурија одиграла без голова против Шведске

Bila je "furija" favorit na ovom meču, posebno što je igrala kao domaćin. Ipak, to nije uspela da opravda, pa tako šampionat Evrope nije uspela da otvori pobedom.

Napadao je tim Luisa Enrikea, imao više udaraca ka golu, veći posed lopte. Sve to nije bilo dovoljno da se probije bedem skandinavske selekcije.

Najbolji priliku za Španiju propustio je Alvaro Morata u 38. minutu kada je posle greške Danielstona šutirao pored gola sa nekih 14 metara.

Uzvratili su Šveđani preko Isaka koji se iznenada našao u šansi. Lažnjakom je izbacio čuvara, a onda pogodio stativu.

Sadržajniji je bio drugi deo meča. Berg je propustio dobru priliku za goste, a onda su Španci dodali gas kako je meč odmicao.

U razmaku od dva minuta sjajne prilike su propustili Đerard Moreno i Sarabija. Kao pobednik u oba slučaja je izašao golman Švedske Robin Olsen.

Ovo je ujedno bio prvi meč na ovom Evorpskom prvenstvu u kome nije bilo pogodaka.

Španija drugu utakmicu igra protiv Poljske 19. juna.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33