JUNEĆA ČORBA SA POVRĆEM: Bogata i nežna tekstura kojoj je teško odoleti
U nastavku donosimo recept za ukusnu juneću čorbu sa povrćem, pripremljenu na način kako se pravi u mnogim domaćinstvima – polako, strpljivo i sa puno ljubavi.
FOTO: Novosti
Sastojci:
- 500 gr junećeg mesa (na kockice)
- 1 veći crni luk
- 2 šargarepe
- 3 srednja krompira
- manji komad celera
- 2 čena belog luka
- 1–2 lista lovora
- 1 kašika kukuruznog brašna
- 200 ml kisele pavlake
- 1 žumance
- so i biber po ukusu
- 2 kašike ulja
- oko 1,5 l vode
Priprema:
Na ulju propržite meso na kockice i dodajte sitno iseckan crni luk. Ubacite šargarepu na kockice, krompir, sitno seckan celer, beli luk i lovor. Nalijte vodom da sve ogrezne (oko 1,5 l). Posolte, pobiberite i kuvajte na srednjoj vatri 60–90 minuta dok meso ne omekša. Kukuruzno brašno razmutite sa malo hladne vode da nema grudvica. Sipajte u čorbu i kuvajte još 5–10 minuta da se blago zgusne. Pomešajte pavlaku i žumance u činiji. Dodajte 1–2 kutlače tople čorbe i promešajte (da se izjednači temperatura). Polako sipajte u šerpu uz stalno mešanje. Kuvajte još 2–3 minuta na tihoj vatri (da ne provri jako). Po želji možete dodati malo sitno seckanog peršuna ili par kapi limuna pred serviranje.
Uživajte!
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)