"U TOM SMISLU, CELA UKRAJINA JE NAŠA" Putin poručio na čemu Rusija insistira
SITUACIJA na Bliskom istoku i u Ukrajini suštinski se razlikuju, upozorio je ruski predsednik.

Foto: Profimedia
Rusija ne traži kapitulaciju Ukrajine, već priznanje situacije koja se razvila na terenu, rekao je ruski lider Vladimir Putin govoreći na plenarnoj sednici Međunarodnog ekonomskog foruma u Sankt Peterburgu (SPIEF).
On je to rekao odgovarajući na pitanje da li Rusija, poput Donalda Trampa koji traži kapitulaciju Irana, očekuje bezuslovnu kapitulaciju Ukrajine i Vladimira Zelenskog, Putin je rekao da Rusija ne traži kapitulaciju Ukrajine, već priznanje realnosti nastalih na terenu.
Kako je rekao, situacija na Bliskom istoku i u Ukrajini suštinski se razlikuju.
- Pre svega, ova situacija nije ista, već suštinski drugačija. Drugo, mi ne težimo kapitulaciju Ukrajine, već insistiramo na priznanju realnosti koje su se formirale na terenu - rekao je Putin.
Govoreći o pitanju Ukrajine, Putin je istakao da su akcije Moskve u Ukrajini nakon puča imale za cilj zaštitu stanovništva duhovno povezanog sa Rusijom.
On je podsetio na obećanje da neće biti širenja NATO-a na istok, a izbrojao šest talasa širenja NATO-a na istok otkako je Rusiji obećano da nikada neće širiti savez.
Kako je napomenuo, smatra da su ruski i ukrajinski narod suštinski isti.
- U tom smislu, cela Ukrajina je naša - rekao je Putin.
Podsetio je i na staro pravilo: gde stupi noga ruskog vojnika, to je naše.
Na pitanje o pozivima predsednika jedne zemlje na likvidaciju šefa druge države, aludirajući na pretnju upućenu vrhovnom lideru Irana Aliju Hameniju, predsednik Putin je istakao da je uvek bolje tražiti rešenja kroz dijalog nego putem pritiska.
- Želeo bih da takve izjave, kada lider jedne države dopušta mogućnost ubistva lidera druge, ostanu samo na nivou retorike - naglasio je Putin.
(RT)
BONUS VIDEO - S-400 NA CRVENOM TRGU: Novosti snimile ponos ruske armije
Preporučujemo

"OVO LUDILO MORA DA SE ZAVRŠI ŠTO JE PRE MOGUĆE" Bližimo se "tački bez povratka"
20. 06. 2025. u 16:56


RAT U UKRAJINI: Rusija spremna da preda Kijevu još oko 3.000 tela; Odjekuju eksplozije na severu Ukrajine
20. 06. 2025. u 07:38 >> 21:58

FRANCUSKI DOKUMENT: Rusija će napasti Balkan za tri do pet godina, Evropi preti veliki rat
FRANCUSKE vlasti smatraju da je 2030. godine moguć veliki sukob u Evropi, a u koji bi bila uvučena Francuska i njeni saveznici, navodi se u „Strateškom nacionalnom pregledu“ te zemlje za 2025. godinu.
15. 07. 2025. u 11:22

"ZAŠTO NE UDARIŠ NA MOSKVU?!" Detalji razgovora Trampa i Zelenskog, na Rusiju će padati rakete koje Srbi pamte po zlu?
AMERIČKI predsednik Donald Tramp razmatra mogućnost da Ukrajini pošalje krstareće rakete Tomahavk, prenosi Vašington post pozivajući se na izvor upoznat sa razgovorima u Beloj kući. Navedene rakete se još uvek ne nalaze na zvaničnom spisku, ali bi mogle biti uključene u kasnijim paketima pomoći.
15. 07. 2025. u 09:36

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)