ŠEF NATO-a PORUČIO: Pratimo razvoj situacije u Južnoj Koreji
NATO prati aktuelnu situaciju u Južnoj Koreji, izjavio je danas generalni sekretar Alijanse Mark Rute, istakavši da NATO ima "čelični" odnos sa Južnom Korejom, koji nije moguće promeniti niti oslabiti.
Foto: Tanjug/AP
Predsednik Južne Koreje Jun Suk Jeol proglasio je juče ratno stanje u toj zemlji da bi, kako je naveo, "spasao zemlju od antidržavnih snaga koje pokušavaju da parališu suštinske funkcije države i unište ustavni poredak liberalne demokratije", a kasnije tokom dana parlament je izglasao rezoluciju o ukidanju ratnog stanja.
Nakon toga je ratno stanje, koje je trajalo nekoliko sati, i ukinuto.
Najveća opoziciona Demokratska stranka i pet drugih manjih opozicionih partija, uključujući Partiju obnove Koreje i Reformsku partiju, nakon toga su podnele predlog o opozivu južnokorejskog predsednika, a parlament bi o tom predlogu trebalo da glasa u petak ili subotu, izvestila je novinska agencija Jonhap.
BONUS VIDEO: OBUKA NA ''TERMINATORIMA'': Vežba mobilisanih rezervista i dobrovoljaca u Donjecku
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BIVŠA SFRJ ZEMLjA ŠALjE VOJNIKE NA GRENLAND? Oficiri spremni za polazak, njihov broj simboličan - čeka se odobrenje vlade
DOK se diplomatska kriza oko statusa najvećeg svetskog ostvra produbljuje, Slovenija bi mogla da se pridruži grupi evropskih zemalja koje šalju vojnike na Grenland.
16. 01. 2026. u 17:46
Komentari (0)