NETANJAHU PORUČIO: Izrael stoji iza ključnih zahteva u pregovorima za oslobađanje talaca
IZRAEL odlučno stoji iza ključnih zahteva u pregovorima o oslobađanju talaca koje drži Hamas koji su važni za njegovu bezbednost, a voljan je da bude fleksibilan u pregovorima o drugim pitanjima u vezi sa prekidom vatre u Pojasu Gaze, izjavio je danas izraelski premijer Benjamin Netanjahu na početku sednice kabineta.
Foto: Tanjug/AP
Netanjahu je rekao da je Izrael angažovan u složenim pregovorima za oslobađanje talaca i da ostaje pri svojim zahtevima za koje kaže da su u skladu sa predlogom koji je iznela Bela kuća u maju, preneo je Tajms of Izrael.
-Mi vodimo veoma složene pregovore...dok na drugoj strani stoji ubilačka, nesputana i tvrdoglava teroristička organizacija, naveo je Netanjahu.
On je rekao da je snažan vojni i diplomatski pritisak način da se postigne oslobađanje talaca.
U upozorenju Iranu i libanskoj militantnoj grupi Hezbolah, koji su se obavezali da će odgovoriti na nedavna ubistva lidera Hamasa i Hezbolaha u Teheranu i Bejrutu, Netanjahu je istakao da je Izrael "spreman za svaku pretnju, kako u odbrani tako i u napadu".
Posrednici u pregovorima o prekidu vatre u Pojasu Gaze, SAD, Egipat i Katar, izrazili su određeni optimizam nakon još jedne runde razgovora o oslobađanju talaca koja je održana u Dohi u četvrtak i petak.
SAD pokušavaju da pronađu način da se premosti jaz između izraelskih i Hamasovih pozicija u vezi sa Filadelfijskim koridorom, odnosno demilitarizovanom zonom duž obe strane granice između Izraela i Egipta, prelazom Rafa na jugu Pojasa Gaze, brojem talaca i palestinskih zatvorenika koji će biti zamenjeni, kao i raspoređivanjem snaga izraelske vojske, ukoliko dogovor bude postignut.
Američki državni sekretar Entoni Blinken sastaće se sutra u Izraelu sa Netanjahuom sa kojim će razgovarati o oslobađanju talaca.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti
Preporučujemo
MISTERIJA NA NEBU IZNAD TAJVANA: "Ovakav potez kineske vojske nismo videli u novijoj istoriji"
TAJVANSKA vojska navikla je na gotovo svakodnevno praćenje kineskih ratnih aviona koji lete u blizini ostrva. Ponekad ih je samo nekoliko, ponekad znatno više, ali njihovo prisustvo je skoro neprekidno. Zbog toga je iznenadni prekid letova, koji je trajao gotovo dve nedelje, izazvao iznenađenje i nedoumicu.
12. 03. 2026. u 17:58
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)