"NADAM SE DA ĆE HRABRA KAJA REĆI DETALJE" Zaharova: Zemlje NATO-a već dobijaju nazad one koji su poslati da obučavaju ukrajinske vojnike
NEKE zemlje NATO-a već dobijaju nazad one koje su poslale u Ukrajinu da navodno obučavaju Oružane snage Ukrajine, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto: Profimedia
- Neke zemlje već dobijaju nazad svoje stručnjake. Samo ćute o tome. Nadam se da će hrabra Kaja reći detalje - napisala je Zaharova na svom Telegramu, komentarišući izjavu estonske premijerke Kaje Kalas da neke zemlje NATO-a već obučavaju ukrajinske vojnike na teritoriji Ukrajine.
List „Politiko“ je 16. maja objavio, pozivajući se na visokog zvaničnika jedne od zemalja NATO-a, da Severnoatlantska alijansa za sada ne planira da šalje trupe u Ukrajinu, ali bi u budućnosti u ovu zemlju mogli da dođu predstavnici NATO-a da obučavaju ukrajinske oružane snage.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: PUTIN U PEKINGU: Pogledajte ceremoniju dobrodošlice ruskom lideru
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)