HOĆE LI NATO U RAT U UKRAJINI? Alijansa nema čarobno rešenje za pobedu Kijeva
SEVERNOATLANTSKA alijansa može otvoreno da uđe u ukrajinski sukob kako bi pokušala da spasi Kijev od poraza, piše list „Halej“.

Tanjug
-NATO još uvek može da odluči da direktno učestvuje u sukobu kako bi sprečio poraz Kijeva, što je, prema saopštenjima na Zapadu, izuzetno opasno po bezbednost celog evropskog kontinenta, navodi se u članku.
Ističe se da Vašington nastavlja da podržava kijevski režim, uprkos odsustvu znakova pobede ili mogućnosti povratka teritorija, izgubljenih u borbenim dejstvima.
Istovremeno, autor članka skreće pažnju da NATO više govori da planira da pomogne, nego što nešto zaista čini za Oružane snage Ukrajine.
-Svi izveštaji većine zapadnih zemalja i vojnih analitičara potvrđuju da ovaj paket pomoći neće biti čarobno rešenje koje će obezbediti pobedu Ukrajine, zaključuje se u članku.
Prošle nedelje je ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu saopštio da su ukrajinske snage od početka SVO izgubile gotovo 500.000 ljudi. On je istakao da sada ruske jedinice imaju inicijativu duž cele kontakt-linije i nastavljaju da potiskuju ukrajinske snage.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo

LEOPARDI I ABRAMSI: Pogledajte naoružanje NATO-a koje je ruska vojska zaplenila u Ukrajini (FOTO/VIDEO)
01. 05. 2024. u 17:29 >> 17:46

PROBIJENA ODBRANA KOD ČASOVOG JARA: Preti opkoljavanje jedinicama VSU (VIDEO)
01. 05. 2024. u 17:11

TRAMP OTKRIO KOLIKO LjUDI NEDELjNO GINE U UKRAJINI: "Putin ubija mnogo ukrajinskih vojnika"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je nezadovoljan ponašanjem ruskog predsednika Vladimira Putina i naveo da razmatra nove sankcije protiv Rusije.
08. 07. 2025. u 20:36

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

SRPSKI GRAD SA NAJVIŠE CRKAVA: Znate li o kom mestu je reč?
SRPSKO istorijsko predanje govori da je samo jedan grad imao "onoliko crkvi koliko je dana u godini“. Iako je taj epitet preuveličan, on ipak prenosi suštinu da se jedan grad po broju crkava i manastira daleko izdvajao od ostalih gradova.
11. 07. 2025. u 09:31
Komentari (0)