PREMIJER O SLUŽENJU CIVILNOG VOJNOG ROKA: Trebalo bi da traje duplo, nećemo dozvoliti nepravedan odnos
PREMIJER Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da se na jesen 2025. godine mogu očekivati prve klase Vojske Srbije iz regrutnog sastava, a kada se podignu svi kapaciteti do maksimuma, Vojska Srbije planira da 20.000 regruta služi godišnje vojni rok.
Miloš Vučević u obilasku vojske, Foto Tanjug
- Uslovi služenja vojnog roka će biti drugačiji, to neće biti povratak u 80-te i 90-te, to je nemoguće i nepotrebno. Služenje vojnog roka biće društveno prihvatljivo - rekao je Vučević gostujući na TV Prva.
Ponovio je da je predviđeno trajanje vojnog roka 75 dana i da je ideja da septembra 2025. godine Vojska Srebije bude spremna za prijem prvih generacija regruta.
- Mislim da je 75 dana društveno prihvatljivo, nećete izgubiti život, ni posao, ni studiranje, ni obrazovanje, ni emotivni život, za 75 dana neće stati svet...to je minimum za koji Vojska Srbije može da vas spremi da budete vojnik - rekao je Vučević.
Premijer je rekao da ostaje da se definiše trajanje vojnog roka za one koji se opredele za civilno služenje.
- Trebalo bi da traje najmanje duplo za one koji ne budu redovno služili vojni rok....ne smemo i nećemo dozvoliti nepravedan odnos - izjavio je Vučević.
Preporučujemo
KADETI I VOJNICI STALI U ODVAŽNI I HRABRI STROJ: Održane svečanosti polaganja zakletve
27. 09. 2024. u 17:35
VUČEVIĆ STAVIO NA MESTO PARANDILOVIĆA: Krivo nam je što niste ranije otišli od nas
27. 09. 2024. u 14:08
VUČEVIĆ ZA „JUTARNjE NOVOSTI“: Ko odsluži vojsku, pre do posla u javnoj upravi
27. 09. 2024. u 09:34
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
IRAN POGODIO AMERIČKI TANKER U PERSIJSKOM ZALIVU: "Nije nas briga koliko će rat trajati, nećemo odustati"
ŠESTI dan rata na Bliskom istoku. Bliski istok je u plamenu novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD-Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 07:48
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)