ПОДГРЕВАЊЕ ПОДВАЛЕ У РАЧКУ: Приштина у хајци на 21 српског полицајца
17. 06. 2026. у 06:30
ПОДГРЕВАЊЕ случаја Рачак, које је властима у Приштини послужило за наставак бескрупулозног лова на Србе, добиће наставак 20. јула, за када је заказан почетни претрес против 21 припадника наших снага безбедности. Њима ће се судити у одсуству за наводни злочин против цивилног становништва.
Повезане вести
ПОДГРЕВАЈУ ЛАЖ О РАЧКУ: У Приштини прочитана оптужница против српских полицајаца због наводног ратног злочина
ПРЕД такозваним Основним судом у Приштини данас је одржано припремно рочиште и прочитана оптужница у поступку против 21 припадника МУП-а Србије у одсуству оптужених да су наводно починили ратне злочине у Рачку на Косову и Метохији у јануару 1999. и да су одговорни за убиство 42 албанска "цивила".
31. 07. 2026. у 21:56
"РАЧАК 2" АЛИБИ ЗА НАСТАВАК ЛОВА НА СРБЕ Анализа "Новости": Зашто су власти у Приштини потегле причу о монтираном случају 27 година касније
РЕЖИМ Аљбина Куртија запљуснуо је Србе новим таласом оптужница за наводне ратне злочине на Косову и Метохији.
16. 06. 2026. у 07:00
ОДЛОЖЕН МОНТИРАНИ ПРОЦЕС ПРОТИВ СРБА: Почело, па прекинуто суђење у одсуству нашим полицајцима за "Случај Рачак"
ПРЕД тзв. Основним судом у Приштини одложено је и данашње суђење у одсуству за 21 особу оптужену за кривично дело наводни ратни злочин против цивилног становништва у случају „Рачак“
20. 07. 2026. у 13:21
НА ТАЈНИМ ОПТУЖНИЦАМА 200 СРПСКИХ ПОЛИЦАЈАЦА "Новости" сазнају: Власт у Приштини одлучна да се не заустави само на "Рачку 2"
ТАЛАС тајних оптужница које Куртијево правосуђе у Приштини већ годинама "пакује" против Срба очигледно се неће зауставити на покушају да се после скоро три деценије монтира "Рачак 2".
18. 06. 2026. у 06:30
Најновије из рубрике
СРБИН КОГА ЈЕ ЗВЕРСКИ ТУКЛА КУРТИЈЕВА ПОЛИЦИЈА СТИГАО У БЕОГРАД: Ненад Рашковић хоспитализован у УКЦ Србије (ФОТО)
СРБИН Ненад Рашковић из села Дријен у општини Зубин Поток који је претрпео брутално насиље и злостављање од стране Куртијеве полиције, због тежине повреда и тешког општег здравственог стања, стигао је у Ургентни центар Клиничког центра Србије.
12. 08. 2026. у 15:44
СИМИЋ О ТОРТУРИ НА КИМ: Полицајци који су тукли Србе присутни док инспекторат пита жртве да ли су пребијане – "Ко је луд да то каже?!"
ЧЛАН Председништва Српске листе Игор Симић изјавио је данас да је до сада потврђено да је седам лица озбиљно пребијено приликом привођења од косовске полиције.
12. 08. 2026. у 15:33
ВУЧИЋ НАСТАВЉА ДА РАЗГОВАРА С НАРОДОМ: Председник сутра обилази југоисток Србије
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић боравиће у четвртак, 13. августа на југоистоку Србије, где ће посетити Деспотовац, Јагодину, Рековац, Ражањ и Параћин, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
12. 08. 2026. у 15:23
"ПЛЕБС", "СЛАВСКЕ ТЕМЕ" И "ИЗМИШЉЕНИ НАЦИОНАЛНИ ИНТЕРЕСИ": Драган Поповић ударио на обичан народ и Косово
ДОК грађане који подржавају Вучића описује као "плебс", Драган Поповић Косово и Метохију сврстава међу "славске теме", а националне интересе назива измишљеним.
12. 08. 2026. у 14:46
"ДА СЕ ИЗВРШИ ХИТНА И НЕЗАВИСНА ИСТРАГА": Епархија рашко-призренска огласила се поводом пребијања Србина са КиМ од стране Куртијеве полиције
ЕПАРХИЈА рашко-призренска навела је да је са дубоком забринутошћу, болом и огорчењем примила потресно сведочење Ненада Рашковића, који је јуче задобио тешке телесне повреде које су му, према његовом сведочењу, нанела тројица припадника косовске полиције и затражила хитну, независну и делотворну истрагу надлежног тужилаштва и полицијског инспектората, уз непосредно праћење Институције омбудсмана и ЕУЛЕКС-а.
12. 08. 2026. у 14:32
Коментари (0)