СПРЕМНИ СМО НА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ: Вучић открио шта је план ако се Руси не договоре са изабраним партнерима око продаје НИС
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић на седници Владе дао је предлог Влади да уколико Руси са изабраним партнерима не договоре око купопродаје НИС, да ми као Србија морао да понудимо бољу цену.
TANJUG/ ANA PAUNKOVIĆ
- Уколико се они не договоре око цене купопродаје, мој вам је предлог да замотрите да и ми понудимо бољу цену. Иако ми нисмо руски избор, неки други су руски избор. Ми морамо да понудимо вишу цену. Ту су нам потребни разговори са свим финансијерима да бисмо сачували новца у каци, а ако нема другог решења, ма колико, ма шта да кошта, наћи ћемо новац. Причаћемо са Европљанима и са свим другама. И Јоргованка, она специјална операција о којој смо причали, мораћемо да изведемо.
- И обавестићемо грађане ако то буде прихваћено. Зато што ја желим по сваку цену да избегнем национализацију и кофискацију и отимање имовине. Желим да сваки човек на овом свету види да не желимо да отмемо било шта, било коме. То није наше већински, већ руско. Они имају права да о томе одлучују, али ми имамо права да живимо. И зато хоћу до крањих граница да исцрпимо све могућности. Одлука мора да буде донета у наредних седам дана - рекао је Вучић, и додао да нисмо урадили оно што су сви урадили у региону.
Препоручујемо
ДО 13. ФЕБРУАРА БЕЗ ДОТОКА НАФТЕ СМО У ПОТПУНОМ КОЛАПСУ: Вучић о тешкој ситуацији због санкција НИС
17. 11. 2025. у 06:25 >> 06:26
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)
ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.
14. 01. 2026. у 18:36
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
ПУТИН: Ситуација је СВЕ ГОРА, свет постаје све ОПАСНИЈИ
РУСКИ председник Владимир Путин рекао је у четвртак да се међународна ситуација погоршала и да свет постаје све опаснији, али није спомињао ситуацију у Венецуели и Ирану.
16. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)