КИНА ЈЕ НА СТРАНИ СРПСКОГ НАРОДА: Додик захвалио Пекингу што је против резолуције о Сребреници (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик је изјавио да је покушај да се на дневни ред Генералне скупштине Уједињених нација стави резолуција о Сребреници политичка ствар која долази са Запада, док политичко Сарајево жели кроз ту резолуцију да "опере" своју нечисту савест, измишљајући лажи и подвале.

FOTO: Novosti
- Када читате резолуцију видите, да се тражи да земље чланице УН-а у свој образовни програм потенцирају догађај у самој Сребреници, истакао је Додик за РТРС.
Додик је изразио своју захвалност што је Кина, која је стална чланица Савета безбедности, још 2016. године била заједно са Русијом против резолуције.
- Веома је значајно што је Кина на страни српског народа, а уз то и Русија. Америка, Британија и Немачка се још понашају као хегемон, док се Кина, упркос томе што има велику стратешку моћ, не понаша као хегемон, навео је Додик.
Према његовим речима Кина има веома велико искуство у спољној политици.
- Треба знати да је Кина деценијама била у некој врсти изолације, да је издигла свију економију у задњих 10 година, да је заједно са Русијом и Бразилом формирала БРИКС који се сада удвостручио, додао је председник РС.
Додик је у Београду присуствовао свечаном ручку у част председника Кине Си Ђинпинга и његове супруге Пенг Лијуан који је приредио председник Србије Александар Вучић.
Препоручујемо

ОДУШЕВЉЕНИ ГОСТОПРИМСТВОМ СРПСКИХ ДОМАЋИНА: Посета Си Ђинпинга одјекнула у Кини
08. 05. 2024. у 20:47

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну
СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.
07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

"ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ" Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: "Усташе су мучиле и клале"
СЛОВЕНАЧКА странка Левица оштро је критиковала присуство Јанеза Јанше на концерту хрватског певача Марка Перковића Томпсона, који велича усташтво, поруком да је то срамота за Словенију.
07. 07. 2025. у 20:35
Коментари (1)