СПРЕМАЈУ И МОБИЛНЕ ЕКИПЕ: У Београду вакцинисано више од 188.000 старијих од 65 година

Танјуг

20. 03. 2021. у 23:10

У Београду је до сада вакцинисано више од 406.000 људи, што је 28,8 одсто пунолетних лица, ревакцинисано је више од 248.000 људи, од чега су 54 одсто жене, изјавила је градска секретарка за социјалну заштиту Наташа Станисављевић.

СПРЕМАЈУ И МОБИЛНЕ ЕКИПЕ: У Београду вакцинисано више од 188.000 старијих од 65 година

Архива

За непуна два месеца вакцинисано је више од 188.000 старијих од 65 година, рекла је Станисављевић за ТВ Вести.

- 'На дневном нивоу пратимо резултате имунизације и када смо приметили да у приградским општинама и њиховим разуђеним деловима имамо мањи проценат вакцинисаних старијих лица организовали смо мобилне екипе које им помажу да се пријаве за имунизацију. У сарадњи са домовима здравља организују се и пунктови у тим местима, јер не желимо да дозволимо да неко, зато што живи у удаљеним деловима општина, буде невакцинисан - истакла је секретарка Станисавлхевић.

Како преноси Секретарјиат за информисање Града Београда, она је додала да су у тим деловима града организована 52 пункта.

До сада је, како је навела, на мобилним пунктовима вакцинисано више од 5.000 грађана.

- 'Највећа захвалност лекарима и медицинским сестрама који су на терену како би најстаријима заштитили здравље. Тако смо, као један од начина комуникације, изабрали брошуру Градског завода за јавно здравље, која се доставља старијим суграђанима на терену како би имали све неопходне информације. Ми смо њихов сервис и они знају да могу да рачунају на Град Београд. Бићемо на терену док за тим буде било потребе. Наша кампања је да вратимо живот и вратимо се начину живота на који смо навикли - казала је секретарка.

Према њеним речима, приоритет Града Београда је подршка имунизацији и заштита здравља најстаријих суграђана.

- 'Сходно томе прву ствар коју смо урадили је да смо још 18. јануара покренули кол центре у свим општинама како би старији суграђани, који не знају како да се пријаве имали волонтера, када позову број, који може да им помогне и пријави их на портал е-управа. Уколико им је био потребан превоз, да неко дође до њихове куће, превезе их до места имунизације и потом их врати назад, и то је било омогућено - појаснила је.

Станисављевић је рекла да постоје флајери са битним информацијама на ромском језику и навела да је важно и наћи прави начин комуникације са људима који живе у неформалним насељима.

 -Осим мобилних екипа које помажу најстаријим суграђанима оформљне су и посебне мобилне екипе, а одржали смо и састанак са свим координаторима за ромска питања у нашим општинама. Имали смо и подршку Министарства здравља у виду здравствених медијатора који у неформалним насељима помажу у приближавању здравствене заштите, а имали смо и подршку волонтера Црвеног крста - додаје.

Мобилне екипе, како је навела, посећују ова насеља, деле брошуре на српском и ромском језику, а у сарадњи са домовима здравља постоје и вакцинални пунктови.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

А СРБИЈА?! Питали Русе За кога ћете да навијате на ЕУРО 2024? - овако су одговорили