МАНЧЕСТЕРСКИ ДЕРБИ У ФИНАЛУ ФА КУПА: Јунајтед прекида Ситијеве снове о триплети?

В.М.

03. 06. 2023. у 13:16 >> 13:16

У утакмици за трофеј 142. издања најстаријег енглеског такмичења од 16 часова на ''Вемблију'' гледаћемо обрачун ''црвених ђавола'' и ''грађана''.

Оба тима су ове сезоне освојила по један трофеј и биће орни да то поново учине. Јунајтед је тријумфовао у ЕФЛ купу, док је Сити освојио своју трећу узастопну Премијер лигу (пету у последњих шест година). Гвардиолина чета изгледа спремно да освоји популарну триплету (Премијер лигу, ФА куп и Лига шампиона), али на путу му стоји екипа која је то једина урадила у историји енглеског фудала у сезони 1998/99 и покушаће да спречи градског ривала да поново тај успех.

Поред овог финала, ''грађани'' ће за седам дана укрстити копља са Интером у борби за ''ушати трофеј'' и због тога је Гвардиола у поразу од Брентфорда у последњем колу Премијер лиге ротирао састав. Довољно о доминацији његових изабранике у другом делу сезоне говори да је тим неуспехом прекинут низ од 25 утакмица у свим такмичењима без пораза.

На путу до ''Вемблија'' Сити је редом био бољи од Челсија (4:0), Арсенала (1:0), Бристола (3:0), Барнлија (6:0) и Шефилда (3:0). Номинални домаћин је најбољи напад такмичења са 17 постигнутих погодака, а уз то ниједном није вадио лопту из своје мреже и тако може постати трећа екипа након Престона (1889) и Берија (1903) која је освојила такмичење без примљеног гола.

''Грађани'' су освајали ФА куп шест пута, последњи пут 2019. када су са рекордном разликом савладали Вотфорд у финалу, 6:0.

Са друге стране, Јунајтед је такође имао доста добру сезону. Вратио се у Лигу шампиона заузевши треће место у Премијер лиги и прекинуо је пост без трофеја дуг шест година освојвши Лига куп. Ерик тен Хаг је имао слаб почетак на клупи ''црвених ђавола'', али је успео да консолидује своју екипу која је веома добро играла у дргом делу сезоне. Његови изабраници су везали четири победе у завршници првенства и са доста самопоудања улазе у овај меч.

Што се тиче самог ФА купа, чета холандског стручњака је редом била боља од Евертона, Рединга, Вест Хема, Фулама (све по 3:1) и Брајтона (пролаз на пенале након 0:0).

''Црвени ђаволи'' су ово такмичење освајали у 12 наврата и једино је Арсенал више пута дизао трофеј намење победнику ФА купа (14).

Ово ће бити трећи манчестерски дерби у текућој сезони, на првом је убедљиво славио Сити са 6:3, да би се средином јануара Јунајтед осветио победом од 2:1.

Што се тиче изостанака већих проблема има холандски стручњак који ће бити без Марсијала, Сабицера, Лисандра Мартинеза и вероватно Ентонија којег и даље мучи повреда чланка.  Гвардиола нема такве ''глабоље'' и код њега је једино упитан наступ Аканђија.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,75)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05