СВЕ ОЧИ УПРТЕ У ПРЕСТОНИЦУ: ''Сове'' су у полуфиналу направиле историјски преокрет

В.М.

29. 05. 2023. у 13:20 >> 13:20

У финалу плеј-офа за улазак у Чемпионшип Барнсли и Шефилд венздеј ће укрситити копља на ''Вемблију''.

СВЕ ОЧИ УПРТЕ У ПРЕСТОНИЦУ: Сове су у полуфиналу направиле историјски преокрет

Ове две екипе су имале доста тешке задатке у полуфиналу.

Барнсли је у првом дуелу полуфинала ремизирао са Болтоном (1:1), а у реваншу пред својим навијачима на ''Оуквелу'' славио је поготком Кичинга у 24. минуту. О томе колико је то била тешка утакмица за ''црвено-беле'' говори податак да су имали само 33% поседа лопте, али добром дефанзивом су неутралисали нападе Болтона и тако одржали наду о експресном повратку у Чемпионшип.

Са друге стране, Шефилд је у првој утакмици полуфинала поражен са 4:0 од стране Питербороа, али је успео да направи чудо на ''Хилсбороу'' на којем је уследио један од највећих преокрета у историји енглеског фудбала. ''Сове'' су преко Смита и Грегорија у првом полувремену преполовиле заостатак, Џејмс је додатно потпалио наде навијача у 71. минуту, да би у осмом минуту судијске надокнаде Палмер затресао мрежу и поравнао на 4:4. У продужецима су оба тима тима постигла по гол и ушло се у пенале у којима је Шефилд венздеј био смиренији и тако се пласирао у велико финале.

Што се тиче  регуларног дела првенства, Барнсли га је завршио на 4. месту са 86 освојених бодова, док је Шефилд заузео место изнад са десет поена вишка, али то није било довољно за директну промоцију коју су остварили Плимут и Ипсвич са 101, односно 98 бодова.

Ако погледамо овосезонске међусобне дуеле, предност би требало да има Барнсли који је два пута без већих проблема савладао ''сове''. У гостима са 0:2 и код куће резултатом 4:2, али кладионице предност дају номиналним гостима који су у налету након великог преокрета.

У редовима ''црвено-белих'' нема проблема са изостанцима и тренер Мајк Даф ће имати читав ростер на располагању.

За разлику од њих, код Шефилд венздеја су под знаком питања два веома битна играча. Доминика Јорфу и Марвина Џонсона муче повреде, али менаџер Смит је изјавио да обојица тренирају и верује да ће бити спремни за меч.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: УГ 2+ (квота 1,40)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51