ЧЕКА СЕ ГОЛ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Реал и Ваљадолид се у међусобним сусретима "пале" тек од 46. минута

О. М.

02. 04. 2023. у 10:10

РЕАЛ МАДРИД дочекује Ваљадолид у утакмици 28. кола шпанске фудбалске Ла лиге.

ЧЕКА СЕ ГОЛ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Реал и Ваљадолид се у међусобним сусретима пале тек од 46. минута

Бланкоси су други на табели, са 56 бодова, док је Ваљадолид 16. са 28, само два више од Валенсије и Алмерије и само једним више од Еспањола који је први изнад зоне испадања.

Шампион Шпаније не улази са много оптимизма у наставак сезоне, пошто је пре репрезентативне паузе претрпео пораз од Барселоне која је са та три бода повећала предност над највећим ривалом на тешко достижних 12 поена, десет кола пре краја. Исти противник стекао је предност после прве утакмице полуфинала Купа Краља, па ће реванш на свом ''Ноу кампу'' дочекати са вишком од једног гола.

Једини фронт на коме Реалу (увек) иде је Лига шампиона, где је преко прошлогодишњег финалисте обезбеђен четвртфинални дуел са Челсијем. То ипак не може бити довољна сатисфакција ни тренеру Карлу Анчелотију, ни управи клуба која већ тражи појачања у играчком кадру у виду играча попут српског репрезентативца Душана Влаховића из Јувентуса, Џуда Белингема из Борусије Дортмунд, па и Бајерновог Алфонса Дејвиса. Шпанијом полако круже гласине да се тражи замена и за дон Карла, а ако то већ сада није тачно, биће у скорије време ако сезона буде окончана без трофеја.

Може се рећи да је Ваљадолид једна од највећих "муштерија" краљевског клуба, пошто не зна за победу над њим од 2002. године уопште, а од маја 2000. на ''Сантјаго Бернабеу''. Та серија вероватно неће бити прекинута ни данас, када већ Реал Мадрид код куће није изгубио меч Ла лиге више од годину дана.

На последња четири сусрета фудбалери Виљареала ниједном нису успели да затресу мрежу славног клуба. Јесенас је на стадиону ''Хосе Зориља'' било 0:2, касним головима Карима Бенземе у 83. и 89. минуту. Иначе, сваки од последњих пет међусобних сусрета ових екипа је био без голова на полувремену.

Ваљадолид је добио само једну од својих последњих шест утакмица у Ла лиги, уз два ремија и три пораза, па им је репрезентативна пауза сигурно добро дошла да се прегрупишу у борби за опстанак која ће се сигурно водити до последњег кола.

Данашњи гости су друга најнеефикаснија екипа Лиге са само 20 подстигнутих голова. Мање пута мреже противника погађали су само фудбалери Елчеа који је закован за дно табеле Примере.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-4 (квота 1,80)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије

Када је Јован Дучић у "Јадранским сонетима" писао о неким тужним, или бар сетним моментима, вероватно ни сам није помишљао на свевременост тих стихова. А баш они послужиће за једну невероватну јадранску причу која се десила деци из Србије.

27. 03. 2024. у 16:44

ПОМАГАО ТЕРОРИСТИМА? БЕЗ МИЛОСТИ! Русија ухапсила светског шампиона!

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 139 људи, а број жртава можда и порасте јер није мали број оних који су на лечењу а да су у тешком стању, није једина терористичка ситуација са којом се Русија ових дана бори.

26. 03. 2024. у 15:17