БАРНЛИ ЈЕ ВЕЋ ПРЕМИЈЕРЛИГАШ? "Црне мачке" прва препрека на путу до рекорда који одолева 17 година

О. М.

31. 03. 2023. у 09:00

ВОДЕЋА екипа енглеског Чемпионшипа Барнли дочекује тим Сандерленда у 39. колу.

БАРНЛИ ЈЕ ВЕЋ ПРЕМИЈЕРЛИГАШ? Црне мачке прва препрека на путу до рекорда који одолева 17 година

Барнли је први на табели са 83 бода, чак 16 више од трећепласираног Мидлсброа који има и утакмицу више. То значи да је изабраницима Венсана Компанија довољно да освоје осам бодова у наредних девет утакмица како би се експресно вратили у Премијер лигу, после само једне сезоне у Чемпионшипу.

Барнли, међутим, има мотив да освоји више од поменутих осам бодова јер је у прилици да обори рекорд енглеског фудбала у броју бодова у једној сезони. Уколико освоји 24 од могућих 27 бодова у преосталих девет утакмица, Барнли ће срушити рекорд Рединга од 106 бодова из сезоне 2005/06. Неће бити лако, али ако ико може онда су то "кларетси" који су победили у 12 од последњих 13 утакмица, уз један реми.

Прве на путу ка том циљу "кларетсима" стоје "црне мачке" којима је ово такође прва сезона у Чемпионшипу после дуже времена (пет сезона), али за разлику од Барнлија, Сандерленд је ушао преко плеј-офа из Лиге један.

Како за сада ствари стоје, остаће у другом разреду енглеског фудбала и наредне сезоне. Опстанак је практично обезбеђен са 17 бодова предности над 22. Хадерсфилдом, а постоји додуше могућност да се серијом добрих резултата изабраници Тонија Моубреја врате у трку за плеј-оф. У њој су били активни до средине фебруара када је уследила серија лоших резултата, прекинута само победом над Норичом средином марта.

Ове две екипе су јесенас одиграле узбудљив меч у коме је Барнли после преокрета однео сва три бода са "Стадиона светлости". Повели су домаћи головима Диала и Нила у 16, односно 20. минуту, али је друго полувреме у потпуности припало гостима који су до 60. минута изједначили, а у последњих пола сата и потпуно преокренули и дошли до победе од 4:2. Ако и на свом "Турф Муру" освоје три бода, биће то њихова прва дупла победа над овим ривалом још од почетка седамдесетих година прошлог века.

Последњи пут кад су играли на овом стадиону, било је то 2018. у Лига купу, победио је Сандерленд са 3:1, а последњи лигашки окршај на овом терену десио се 2016. у Премијер лиги када је Барнли био убедљив - 4:1.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&3+ (квота 2,32)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06