СРПСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ ПОНОВО ДОБИЈА МИНУТЕ: Хетафе је побегао са дна!

В.М.

10. 03. 2023. у 11:21 >> 11:21

КАДИЗ ће угостити Хетафе од 21.00 на ''Нуево Мирандиљи''.

Оба тима су дуго времена била на дну табеле у зони испадања, али сада су пронашли форму, повезали неколико добрих резултата и у сигурној су зони. Домаћин је 15. са 26 освојених бодова, док је гост 16. са поеном мање.

''Жута подморница'' на последњих шест лигашких утакмица има чак три победе уз два пораза и нерешено са Сосиједадом. Тај реми одиграли су пре седам дана на ''Аноети'' када су одолели нападима Баскијаца, а могли су и до сва три бода када је Рожер Марти затресао стативу средином другог полувремена.

Кадиз је непоражен на последњих пет утакмица код куће и у серији је од три победе на свом терену. Редом је био бољи од Мајорке, Ђироне и Рајо Ваљекана. За време тог победничког низа гол-разлика изабраника Серхија је 7:0, што значи да нису примили гол пуних 270 минута и са доста самопоуздања дочекују овај меч.

Хетафе је дуго таворио на дну, али у протекла три кола остварио је две победе и успео је коначно да побегне из зоне испадања. Поред пораза од Виљареала, савладао је Валенсију и Ђирону. Чета Кике Санчез Флореса игра слабо на страни ове сезоне, на 11 утакмица у гостима покупили су девет бодова и постигли исто толико голова.

Почетком другог дела сезоне Немања Максимовић је дуго био на клупи, али сада је коначно добио шансу коју добро користи. На последња три сусрета одиграо је 209 минута и српски репрезентативац се враћа у први план. Што се тиче другог нашег интернационалца Стефана Митровића, он и даље нема уписан наступ у 2023. години и вероватно ће на лето потражити нову средину.

На дуелу ових тимова у првој полусезони виђена је јако тврда утакмица на којој није било голова, 0:0.

Домаћин има одређених здравствених проблема и биће без Кале, Гарида, Окампа и Залдуе, док је под упитником Фали.

Хетафе нема таквих брига и једини играч чији је наступ под знаком питања је Уругвајац, Арамбари.

Очекујемо нову тврду утакмицу без пуно прилика за гол и верујемо да ће Кадиз наставити своју серију добрих резултата на ''Нуево Мирандиљи''.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,53)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06