ОСВЕТА СЕ СЛУЖИ ХЛАДНА: Гана још памти руку Луиса Суареза

ТИП редакција

02. 12. 2022. у 14:50 >> 14:50

ДАНАС од 16 часова на "Ал Јануб стадиону" у Ал Вакри састаће се репрезентације Гане и Уругваја

Пред последње коло у групи "Х", за пролазак у нокаут фазу на Светско првенство у Катару само Португалија не мора да стрепи. Преостале три екипе - Гана, Уругвај и Јужна Кореја боре се за једино преостало место у осмини финала.

Гана је у првом колу можда и незаслужено поражена од Португала којем је досуђен дискутабилан пенал. Роналдо је био сигуран са беле тачке и донео свом тиму предност у 65. минуту. Само осам минута касније голом Ајува који наступа за катарски Ал Сад дошло је до пораванања резултата. Радост "црних звезда" није дуго потрајала јер су Жоао Феликс и Рафаел Леао у 78. и 80. минуту донели предност од 3:1.

У 89. минуту успео је фудбалер Црвене звезде Осман Букари да постигне гол који је донео узбудљиву надокнаду времена у којој је Гана чак и могла до изједначења, али неопрезност голмана Диога Коште није искористио Ињаки Вилијамс.

У другом колу "црне звезде" су поново одиграле меч са пет голова. Виђена је сјајна фудбалска представа против Јужне Кореје. Водила је Гана са 2:0, али уласком у игру младог Ли Канг-Ина "азијски тигрови" су заиграли много боље и стигли до експресног изједначења, а двоструки стрелац био је нападач Ђонбука, Чо.

Радост пулена селектора Бента није трајала дуго јер је само седам минута након изједначења Мохамед Кудус донео нову предност Гани која је тим голом стигла до прва три бода на шампионату.

Што се искусне селекције Уругваја тиче, они су у првом колу одиграли без голова са Јужном Корејом а Дијего Годин и Феде Валверде су два пута погађали стативу.

У другом колу Уругвајци су поражени од Португала резултатом 2:0. Имали су двоструки шампиона света неколико лепих прилика за бољи резултат на том мечу, али их нису искористили. Оно што највише брине све навијаче ове репрезентације је то што и поред јако квалитетних нападача нису успели да постигну ниједан погодак на прва два меча.

Уругвајцима је за пролаз у наредну рунду потребна победа и да Португал не изгуби од Јужне Кореје која ће свим силама јуришати на победу.

Гана и даље ружно сања руку Луиса Суареза из 2010. године због које су отишли на пенал рулет, а потом су и елиминисани у четвртфиналу Мундијала. То им је једини међусобни сусрет у историји. "Црне звезде" имају прилику да се слатко освете Уругвајцима, пошто их тријумф води даље. Осим тога, пулени Ода Ата су приказали да су атрактивна екипа са пет датих голова у прва два кола.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,95)

НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Ево у каквом је стању син Дејана Станковића

Пре неколико дана јавност је потресла вест да је син легендарног српског фудбалера Дејана Станковића, Стефан у болници у Милану, а сада се Станковић огласио и информисао све да се стање поправља.

20. 04. 2024. у 08:34

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06