В.Д.

26. 11. 2022. у 08:29

У другом колу групе "Д" данас од 11 часова у Ал Вакри снаге ће одмерити Тунис и Аустралија

ТУНИЖАНИ ЖЕЛЕ ДА ИСПИШУ ИСТОРИЈУ! Отписани кенгури им стоје на путу

Репрезентација Туниса је јако дисциплиновано одиграла меч првог кола против Данске и фаворизованој екипи узела бод. Тунижани су мотивисано отворили тај меч и били боља екипа у првом полувремену када су и упутили и једини ударац у оквир гола Каспера Шмајхела. У 24. минуту Исам Жебали фудбалер Одензеа је постигао гол који је оправдано поништен због офсајда.

У другом полувремену су Данци успоставили своју игру били опаснији противник као што се и очекивало а најбољу шансу за гол имали су у 70.минуту када се на додавање Кристенсена није снашао Корнелијус који са једног метра није успео да спроведе лопту у мрежу сјајног голмана Дамена.

Што се тиче селекције Аустралије они су на своје пето узастопно Светско првенство стигли у нешто слабијем саставу него обично. Дошло је до смене генерација и "кенгури" нису више онако незгодан противник као некада што се могло видети и у мечу првог кола против Француске. У тиму нема звучних имена која наступају за европске великане.

Успела је Аустралија да поведе против Француза из једног упућеног ударца у оквир гола, играо се девети минут када је Крејг Гудвин фудбалер Аделајд јунајтеда. Након примљеног гола Французи су се "отрезнили" и заиграли своју игру као што се и очекивало од браниоца светске титуле.

Већ до полувремена успели су да преокрену резултат а главни актери у преокрету су били Адриен Рабио и најстарији француски фудбалер у историји Мундијала, Оливије Жиру.

У других 45 минута голман аустралијске репрезентације, Рајан морао је још два пута да вади лопту из мреже. Играо се 68. минут меча када је Дембеле асистирао Мбапеу за погодак да би три минута касније звезда Париз Сент Жермена била асистент код другог гола Жируа.

"Триколори" су приказали сјајну партију на том мечу и лако су могли постићи још неколико погодака тако да слободно можемо рећи да је Аустралија имала срећа на том мечу што је изгубила резултатом 4:1.

По игри приказаној у првом колу можемо рећи да су Тунижани фаворити на овом мечу и сада након одиграног меча са Данском можемо озбиљније схватити речи селектора Кадрија који је пре Мундијала рекао да ће поднети оставку уколико његова репрезентација не прође у групну фазу прву пут у историји.

Ове две репрезентације су се до сада сусреле једном у Купу конфедерација пре 17 година када је Тунис славио са 2:0.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,60)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X-1 (квота 5,30)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05