РАСПУЦАНИ ЕНГЛЕЗИ НА КОРАК ОД ПРОЛАСКА ДАЉЕ: САД морају да освоје три бода

М.Т.

25. 11. 2022. у 15:33 >> 15:33

АМЕРИКАНЦИ су ремизирали у првом колу.

Репрезентација Енглеске била је веома расположена у првом колу Светског првенства у Катару, а у другом би вечерас од 20 часова на стадиону ''Ал Бајт'' у Ал Кору против селекције САД могла победом да овери пласман у осмину финала Мундијала.

Енглези су на најбољи начин почели такмичење у Катару пошто су савладали Иран са убедљивих 6:2 у мечу који је већ на полувремену био решен, пошто је ''Горди Албион'' водио са 3:0, да би у других 45 минута био виђен још ефикаснији фудбал у којем су Иранци само успели да извуку колико-толико частан пораз са два постигнута гола. Управо су та два постигнута гола противника послужила селектору Енглеза Герету Саутгејту да упозори своје играче да задрже фокус против Сједињених Америчких Држава које ће свакако бити опаснији противник од Ирана.

У Катар су Енглези дошли силно мотивисани после полуфинала на претходном Светском првенству у Русији, као и финала на Европском првенству, желећи да додају још једну светску титулу поред оне 1966. када су били домаћини. Почетак против Ирана је био одличан у том смеру, а то је уједно била и најубедљивија победа Енглеске у првом мечу на неком шампионату.

САД је пропустила велику прилику да у првом колу савлада Велс одигравши 1:1, иако је голом Тимотија Вее у 36. минуту водила са 1:0. Међутим, глуп потез Цимермана који је оборио Бејла донео је прилику Велсу да изједначи у 82. минуту, што је највећа звезда Велса и урадила. Селектор Грег Берхалтер на мети је критика код куће, али он верује да су његови играчи дали све од себе против Велса, а сада их чека најозбиљнији испит у групи против Енглеске.

Американци нису успели да се квалификују на претходно Светско првенство у Русији, али су на два пре тога остварили добре резултате, пошто су у Бразилу и Јужној Африци стигли до осмине финала, а највећи успех су остварили још пре девет деценија на првом Светском првенству 1930. када су освојили треће место.

Хари Кејн ће бити у тиму против САД јер није доживео озбиљнију повреду против Ирана, док би у тиму требало да се нађе и Кајл Вокер. Мало је вероватно да ће играти Џејмс Медисон због проблема са коленом. Американци немају никаквих проблема са повређеним играчима и у пуном саставу дочекују вечерашњи меч.

Енглеска и Сједињене Америчке Државе одиграле су до сада 11 међусобних мечева и убедљива предност је на страни ''Гордог Албиона'' који је остварио осам победа, док су Американци два пута тријумфовали уз један нерешен меч.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,57)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05