КОШМАРНА СЕЗОНА СЕ НАСТАВЉА: Србин жели да продуби кризу Олимпијакоса

13. 11. 2022. у 17:09 >> 17:09

ТРАДИЦИЈА је на страни црвено-белих.

Наставља се кошмарна сезона Олимпијакоса. Црвено-бели из Пиреја завршили су учешће на евро-сцени без тријумфа, у првенству су тек на трећем месту са чак десет бодова мање од лидера Панатинаикоса и четири од вечерашњег ривала АЕК-а. Утакмица 13. кола грчке Суперлиге биће уједно и последња за обе екипе пред паузу због Светског првенства.

И поред звучних појачања попут Марсела, Хамеса Родригеза, Пепа Биела, Филпа Зинкернагела, Седрика Бакамбуа, Сима Врсаљка, Абубакара Камаре... Црвено-бели нису успели да се домогну Лиге шампиона, а потом су завршили као последњи у групи Лиге Европе и то у не толико тешкој конкуренцији са Фрајбургом, Нантом и Карабагом. На ред је дошао велики атински дерби, прилика за ПАО да покаже да је шампионског калибра и последња шанса за Оли да задржи наду у одбрану трофеја. На крају, драма о којој ће се данима причати због пенал у дубокој надокнади који су "зелени" искористили за изједначење и бод који их оставља на 10 бодова предности - 1:1.

Успео је Олимпијакос да се тргне након шока у поменутом сусрету и савлада Левадијакос на гостовању минималним резултатом. Једини погодак на "Левадијас стадиону" постигао је Атанасиос Андруцос на асистенцију Јусуфа Ел Арабија. Покушавао је Оли да дуплира предност, имао је већи посед лопте, више шутева у оквир гола, али чувар мреже домаћих Матеј Марковић био је одличан у неколико ситуација.

АЕК у последња два месеца бриљира. Жуто-црни из престонице нису поражени на осам претходних утакмица (седам победа и један реми) и имају чему да се надају на стадиону "Јоргос Караискакис".

"Двоглави орлови" су у претходној рунди на својој "ОПАП арени" рутински савладали ОФИ са Крита резултатом 3:0 и тако на најбољи могући начин најавили дерби меч у Пиреју.

Утакмица у престоници била је решена после само 11. минута. У шестом је прецизан са беле тачке био Леви Гарсија, док је пет минута касније Мијат Гаћиновић на додавање Пјетроса Манталоса дуплирао вођство. Коначан резултат поставио је управо Манталос у 60. минуту.

АЕК је последњи пут савладао Олимпијакос 2018. године. Од тада црвено-бели су славили чак у 10 наврата, док је у четири наврата било нерешено.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,90)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06