ПАНИКА ПОД ВЕЗУВОМ: "Кварадона" је повређен, Наполи без магичног Грузијанца и против Емполија

ТИП редакција

08. 11. 2022. у 08:26 >> 08:31

АКУТНИ бол у леђима спречава Хвичу да доминира теренима широм "чизме".

ПАНИКА ПОД ВЕЗУВОМ: Кварадона је повређен, Наполи без магичног Грузијанца и против Емполија

Фудбалери Наполија испред себе имају релативно лак задатак. Клуб са југа Италије угостиће Емполи у мечу 14. кола Серије А. Пулени Лучана Спалетија ове године доминирају Калчом, у претходној рунди савладан је највећи конкурент за лидерску позицију Аталанта и то у Бергаму са 2:1. Тријумф је још величанственији ако се има у виду да је остварен без најбољег играча - Хвиче Кварацхелије.

Грузин је ове сезоне постигао осам голова и забележио десет асистенција у Серији А и Лиги шампиона, али је Спалети пронашао адекватну замену за њега у лику и делу Ељифа Елмаса. Македонски репрезентативац је потврдио преокрет Наполитанаца у 35. минуту, након додавања најбољег играча утакмице Виктора Осимена. Аталанта је водила од 19. минута голом Адемоле Лукмана, али је само четири минута касније изједначио управо Осимен после додавања Пјотра Зјелинског.

О Наполијевом менталитету говори и чињеница да је ово био пети меч ове сезоне у којем је екипа Лучана Спалетија успела да преокрене меч у своју корист, па сада има чак осам бодова предности од вечерашњег противника који се налази на другом месту Серије А.

Емполи је претходне суботе прекинуо низ од два узастопна пораза и потврдио кризу у којој се налази Сасуолу у последњих месец дана (1:0).

Домаћин је просто имао већу жељу да стигне до сва три бода од домаћина. Играчи Сасуола су имали привидну теренску иницијативу, али потпуно без резултата, док је са друге стране с времена на време виђена понека драматична ситуација. Играчи Емполија су тражили једанаестерац средином првог полувремена, али је после гледања ВАР снимка судија установљено да нема елемената за најстрожу казну.

Све је дефинитивно било решено у акцији из 64. минута, која је кренула буквално од голмана Гуљелма Викарија и деловала потпуно безазлено по госте. Ипак, ту спокој у гостујућим редовима казнио је Мартин Сатријано, који је умакао својим чуварима на левом боку, а онда у срцу шеснаестерца пронашао сналажљивог Томаза Балданција и поставио коначан резултат утакмице. Тосканци су са нова три бода успели да се "одлепе" од екипа које конкуришу за селидбу у нижи ранг. Трентуно су на 14. позицији са исто толико поена на свом конту.

Интересантно, Емполи је претходне сезоне савладао Наполи у оба међусобна дуела. Нема сумње да је клуб са стадиона "Дијего Армандо Марадона" спреман за освету.

НАШ ТИП: 1&2-6 (квота 1,50)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06