ШОУ ЈЕ ЗАГАРАНТОВАН: Рино Гатузо и "слепи мишеви" на "Аноети"

06. 11. 2022. у 10:02

БИЋЕ занимљиво у Сан Себастијану.

ШОУ ЈЕ ЗАГАРАНТОВАН: Рино Гатузо и слепи мишеви на Аноети

Два узастопна пораза Реал Сосиједада у Примери и један у Лиги Европе јасан су сигнал да се екипа опустила после добро старта сезоне. Међутим, упрскос неуспесима екипа из Сан Себастијана се одлично држи. Шеста позиција са само једним бодом мање од трећепласираног Атлетика и прво место у групној фази међунарног такмичења нешто је што улива оптимизам пред наставак надметања на свим фронтовима.

На "Аноету" данас од 16 часова и 15 минута у оквиру 13. кола Примере стиже Валенсија.

До пре петнаестак дана био је Сосиједад једини тим уз мадридски Реал који је сваком ривалу у Примери дао макар по гол у првих десет кола, а у наредна два ниједан. Тим огромног нападачког потенцијала застао је најпре на "Зориљи" против Ваљадолида, а онда изгубио и од Бетиса – 0:2.

Директно у осмину финала Лиге Европе захваљујући гол-разлици иде Реал Сосиједад који је код куће поражен од Манчестер јунајтеда 0:1 али је задржао прво место у групи. По бодовима и међусобном скору су били изједначени али су Шпанци имали за један погодак бољу гол-разлику.

Извео је Ерик Тен Хаг скоро најјачи тим у Сан Себастијану а једина изненађења су били Дони ван де Бек и млади Алехандро Гарначо. Талентовани Аргентинац је у шпицу заиграо уз свог идола Кристијана Роналда, постигао једини гол баш на његову асистенцију, прославио га у Роналдовом стилу пошто је претходно питао Португалца да ли сме тако да слави али то опет није било довољно за коначан циљ.

Валенсија је тренутно 11. на табели што је очекивано с'обзиром у каквој се финансијској кризи налази екипа коју са клупе предводи Рино Гатузо. Вредно раде пулени италијанског стручњака, а посебно су храброст показали протеклог викенда када су несрећно поражени од Барсе на "Местаљи".

Утакмицу са много ритма, солидних прилика на обе стране, поготово у првом полувремену, обележио је – ВАР. У првом полувремену је поништио гол Барселони, који је постигао Ансу Фати, а у другом је "крајцовао" Валенсију, пошто је тек на снимку утврђено да је пре поготка Лина његов саиграче Андре у паду закачио лопту руком.

Није било превише узбуђења пред оба гола све до 86. минута када је Торес промашио колосалну шансу, најбољу на утакмици и тако умало оставио Барселону без победе. А, онда се појавио Левандовски, право ниоткуд. Био је Пољак невидљив током читавог сусрета, међутим, за његово мајстрорсво је потребно само секунд, а он се десио у трећем минуту судијске надокнаде.

Претходна три међусобна дуела данашњих ривала завршена су нерешеним резултатима, од кога су два била без голова. Доласком Рина Гатуза на "Аноету" шоу је загарантован, Сосиједан је фаворит и уколико жели да прекине мини кризу мора да тријумфује.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,65)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06