НЕМА ВРЕМЕНА ЗА ЕУФОРИЈУ: "Црно-беле" након успеха у Европи чека тешко гостовање у Бачкој равници

Н.П.

06. 11. 2022. у 12:06

ЕКИПА ТСЦ-а у дербију 18. кола Супер лиге Србије дочекује Партизан.

НЕМА ВРЕМЕНА ЗА ЕУФОРИЈУ: Црно-беле након успеха у Европи чека тешко гостовање у Бачкој равници

Изабраници Гордана Петрића су направили сјајан успех пласманом у нокаут фазу Лиге конференција. У свом последњем издању у групној фази "црно-бели" су ремизирали са Словаcком у Хумској 1:1. Споро, без много узбуђења почео је меч у Београду, све се сводило на борбу на средини терена, што је и одговарало гостима који су били бољи ривал у првих 30 минута. Руку на срце нису били нешто опасни, али су они имали прву озбиљну прилику. Холцер је у 19. минуту остао сам на другој стативи, али је Урошевић одлично одреаговао и изблокирао му ударац. Након тога Партизан је мало успоставио равнотежу, а до вођства "црно-бели" су могли у 36. минуту, када је Рикардо шутирао главом за мало поред гола.

И поред незавидне игре Партизан је дошао до предности до краја првог полувремена. У једној гужви у шеснаестерцу гостију Калабишка је играо руком и главни арбитар Рачковски је показао на белу тачку. Као и увек Натхо је био неумољив. У наставку су гости били бољи ривал, претили су, док се Партизан определио за дефанзиву и та зихерашка игра им је дошла главе. Резервиста Томич је у 73. минуту искористио грешку Поповића и волеј ударцем поравнао резултат.

"Црно-бели" су се грчевито бранили до самог краја, поново је Томич имао прилику да направи потпуни преокрет, али је главом био непрецизан и Партизан је успео да се пласира у нокаут фазу Лиге конференција. Што се тиче првенства фудбалери Гордана Петрића су у прошлом колу надиграли пред својим навијачима Раднички из Ниша 4:0. То је парном ваљку укупно 11 тријумф од почетка првенства, "црно-бели" заузимају 2. позицију на табели са 37 бодова седам мање од лидера и вечитог ривала Црвене zвезде.

Екипа ТСЦ-а је у Ивањици протеклог викенда савладала Јавор са 2:1. Тим Жарка Лазетића је стигао до предности преко Лукића који је погодио са беле тачке у 55. минуту утакмице. Домаћин је остао са играчем мање када је стрелац изједначујућег поготка добио црвени картон, а у 90. минуту Лукић постиже свој други гол на утакмици за велику победу ТСЦ-а. Фудбалери из Бачке Тополе се налазе на 3. месту Супер лиге са 36 освојених бодова и оствареном гол-разликом 30:9.

У минулом међусобном дуелу између два клуба није било погодака. Партизан након успеха у Европи, нема времена за славље. Екипа из Хумске само тријумфом  остаје у трци за шампионску титулу, тако да саветујемо да одиграте двојку на "црно-беле".

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,95)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05