ТЕК ШТО СУ СЕ СРЕЛИ У БУНДЕСЛИГИ: Има ли Шалке снаге за реванш?

М.Т.

18. 10. 2022. у 09:42

ПРЕ четири дана Хофенхајм је остварио убедљиву победу.

Само четири дана пошто су одиграли меч у оквиру Бундеслиге када је Шалке био домаћин Хофенхајму, ова два тима играће у шеснаестини финала Купа Немачке вечерас од 20.45, а овог пута домаћим сусрета биће Хофенхајм.

Хофенхајм већ има рецепт како да савлада Шалке пошто је то екипи Андреа Брајтенрајтера пошло за руком прошлог петка када су на гостовању на ''Велтинс'' арени у Гелзенкирхену савладали ''рударе'' са убедљивих 3:0. Иако домаћин није тада био без шанси, Хофенхајм је контролисао утакмицу коју је у највећој мери решио већ у првом полувремену головима Скова у 11. минуту из једанаестерца и Дабура у судијској надокнади првог полувремена, да би Сков својим другим поготком у 59. минуту поново из пенала и дефинитивно решио питање победника.

Био је то први тријумф Хофенхајма после три меча без победе, а Брајтенрајтер се нада да ће у купу против Шалкеа све проћи знатно лакше него у првој рунди када је Хофенхајм тек у продужетку са два гола сломио отпор Родингхаусена, на првој утакмици Брајтенрајтера као главног тренера Хофа по преузимању клуба током лета.

За Шалке је пораз у петак пред својим навијачима од Хофенхајма био је четврти узастопни за тим из Гелзенкирхена у Бундеслиги који се сада налази на претпоследњем, 17. месту на табели са свега шест бодова, два више од Бохума. Меч у Купу Немачке против Хофенхајма могао би да одреди и судбину тренера Шалкеа Франка Крамера који ће вероватно добити отказ уколико ''рудари'' буду поражени. Тим из Гелзенкирхена је у првој рунди имао лак посао против Бремера који је савладан са 5:0.

За меч у Купу Немачке Хофенахајм ће као и пре четири дана бити без помоћи Андреја Крамарића због повреде чланка. Осим њега, у тиму неће бити и дуже време повређених Ермина Бичакчића, Бењамина Хубнера и Иласа Бебоа. Што се тиче Шалкеа, Франк Крамер неће моћи да рачуна на Седрика Брунера, Родрига Салазара, Сепа ван ден Берга, Ибрахима Сисеа и Марћин Каминског.

Хофенхајм је у предности у међусобним мечевима пошто је славио пет пута на последњих 10, док је Шалке остварио две победе, а две утакмице су окончане нерешеним резултатом. Ипак, када је реч о Купу Немачке, ова два тима су одиграла један меч у осмини финала у децембру 2013, а Хофенхајм је тада славио резултатом 3:1.

НАШ ТИП: УГ 0-3 (квота 1,65)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&0-3 (квота 2,70)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05