ДЕРБИ ДАНА: Лева и Барса стижу на "Ђузепе Меацу"

04. 10. 2022. у 10:05 >> 12:58

КАТАЛОНЦИ у престоници моде.

ДЕРБИ ДАНА: Лева и Барса стижу на Ђузепе Меацу

Фудбалери Интера дочекаће Барселону у дербију трећег кола Лиге шампиона. Меч групе "Ц" у Милану биће својеврсна битка за друго место. Наиме, Бајерн је лидер са шест бодова, очекује се да ће Баварци савладати Викторију на свом терену и тако задржати максималан учинак, док вечерашњи ривали имају по три бода на свом конту. Ко год стигне до тријумфа биће за велики корак ближе нокаут фази такмичења.

Екипе у овај сусрет улазе у дијаметрално супротним расположењима. "Нероазури" су доживели два узастопна пораза у Серији А, последњи од Роме на свом терену 1:2, Каталонци на исто толико мечева имају максималан учинак и то без примљеног гола. Ћавијеви пулени савладали су Елче са 3:0, а онда и Мајорку минималним резултатом.

Састав Симонеа Инзагија је наставио да осцилира, и то не само на почетку сезоне, већ и током читавог тока утакмице са Ромом. Деведесет минута "неразури" су ишли од сјаја до очаја, у једном тренутку су личили на шампионски тим, а у другом су били екипа која је потпуно немоћна у покушају да организује прави напад пред противничким голом. У сваком случају, Рома је успела да прекине низ од чак 10 утакмица без победе над вечерашњим противником и забележи прво славље још од фебруара 2017. године када је такође славила на Ђузепе Меаци (3:1).

Роми је било најтеже да "преживи" првих пола сата утакмице. Поготку Димарка, којем је кумовала прилично лоша интервенција Руја Патрисија, претходио је поништен гол Едина Џека, после одличне акције домаћина у 10. минуту утакмице.

Међутим, уследио је преокрет Римљана.

Хандановића су два пута узастопно пре примљеног гола на муке ставили Леонардо Спинацола и Пауло Дибала, након чега је Аргентинац још једном показао какав је мајстор. На изврстан начин је ухватио волеј после центаршута Спинацоле и послао неодбрањив ударац у домаћу мрежу. Коначан резултат постављен је у 75. минуту. Лоренцо Пелегрини је феноменално извео прекид, а Крис Смолинг на прави начин захватио лопту и послао је у леви угао скамењеног Хандановића.

Ако је неко имао и најмању сумњу око тога да ли ће се Роберт Левандовски на прави начин уклопити на услове играња у Барселони и шпанској Примери, сада му је јасно да је озбиљно погрешио. Фантастични Пољак не да се експресно прилагодио, већ је постао фудбалер који је најбрже стигао до девет постигнутих голова у шпанском првенству у овом веку. Њему је то успело на седам мечева и из свега 18 удараца у оквир противничког гола. Погодак из 20. минута против Мајорке претходног викенда био је довољан да се однесу бодови са Балеарских острва - 1:0.

С обзиром на то у каквој се форми налази Интер, Барса је већи фаворит него пре почетка такмичења. За "нероазуре" би и нерешен исход представљао успех.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,50)

ВРЕДИ ПРОБАТИ: 2&2-4 (квота 3,05)

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34