ЈОВИЋ И ФИОРЕНТИНА НА ТЕШКОМ ГОСТОВАЊУ: Фуриозна Аталанта нема намеру да стане!

02. 10. 2022. у 09:00

СРБИН не бриљира у Фиренци.

Фудбалери Аталанте одлично су започели нову сезону. "Богиња провинције" је са 17 бодова на другом месту, а уколико савлада Фиорентину вечерас од 18 часова у мечу 8. кола Серије А изједначиће се са Наполијем на првој позицији.

Екипа тренера Гасперинија игра заиста сјајно, атрактивно и што је најбитније - побеђује! У протеклој рунди клуб из Бергама победио је Рому на "Олимпику" минималним резултатом.

Аталанта није блистала, али је успела да искористи свој тренутак. Одлично креиран напад у 35. минуту, уз серију пропуста домаће одбране у првенац ове сезоне претворио Скалвини, а то је уједно био и једини ударац "богиње провинције" у оквир гола домаћина.

Са друге стране, један од трагичара у домаћем саставу биће Тами Абрахам, који је у 41. минуту имао ситуацију један на један са Марком Спортијелом, али је тај његов покушај прошао поред стативе гостујућег гола. Спортијело је на терен ушао у осмом минуту уместо Хуана Муса, који се сударио са Демиралом и на крају завршио у болници.

Римљани су ситуацију на терену покушали да промене увођењем прво Белотија уместо Матића, а потом и Шомуродова уместо Абрахама. Обојица су имали неколико добрих шанси, а посебно Узбекистанац, који је у надокнади могао и морао да искористи једну од две одличне ситуације.

Од Фиорентине и Луке Јовића се очекивало више, али за сада спој "виоле" и Србина не улива оптимизам. Некадашњи нападач тешко налази пут до мреже, славни клуб има проблема са реализацијом што се види и по броју освојених бодова, само 9. Међутим, у минулом колу пулени Вићенца Италијана рутински су савладало Верону - 2:0.

Италијано је почео меч без класичног центрафора, оставио Луку Јовића и Артура Кабрала на клупи и ослонио се на Кристијана Кумаеа као "лажну деветку". Ипак, кључни човек је био Жонатан иконе. Француз је после соло акције у 13. минуту погодио за вођство и олакшање домаћег тима. Неколико минута касније је изнудио и пенал али га је капитен Крстијан Бираги лоше извео и омогућио Монтипу да одбрани. Голман Вероне је најзаслужнији што "виола" није водила убедљивије јер је после одбрањеног пенала скинуо и неке сјајне шансе домаћим фудбалерима. Тек у 90. минуту је Фиорентина стигла до заслуженог другог гола када је резервиста Нико Гонзаелс погодио.

Никола Миленковић је спреман за повратак у стартних 11, док ће учешће Луке Јовића и Алексе Терзића зависити од одлуке тренера.

Упркос тријумфу Фиорентине у претходном међусобно дуелу од 1:0, Аталанта је фаворит у Бергаму. Очекујемо отворен меч са доста шанси на обе стране терена.

НАШ ТИП: 1X&2-5 (квота 1,73)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06