МИТРОВИЋ СПРЕМА ОСВЕТУ: Српска гол-машина прети бившем клубу

01. 10. 2022. у 08:42 >> 08:42

АЛЕКСАНДАР је у фантастичној форми, што је потврдио и у дресу репрезентације.

Фуламу је пред почетак сезоне предвиђана борба за опстанак, међутим, "колибари" играју изнад свих очекивања. Пулени Марка Силве налазе се на високом шестом месту са 11 бодова и желе да наставе у истом ритму. На мегдан Александру Митровићу, Жоао Палињи, Бобију Риду и друштву стиже бивши клуб српске гол-машине Њукасл (субота 16.00).

Већину бодова на почетку сезоне у Премијер лиги Фулам је освојио захваљујући головима Александра Митровића. Ипак, Митрогол је стао у минулој рунди, али је Фулам у другом полувремену дуела 7. кола енглеске елите режирао лудницу на Нотингемовом "Сити граунду". Након 45. минута игре имао је лондонски клуб гол заостатка, али је са три поготка у свега пет минута разнео "шумаре" који до краја меча нису успели да се консолидују довољно да би избегли пораз - 3:2.

Неуиграност Фореста, нарочито његових дефанзиваца је небројено пута испливала на видело, па се тако испоставило да водећи погодак најскупље аквизиције овог лета Таива Авоњија није много значио домаћину. Гол Нигеријца главом из 11. минута само је оголио чињеницу да се и Фулам ове сезоне поприлично мучи са одбраном прекида, односно корнера, али су "колибари" већ почетком другог дела узвратили истом мером преко Тосина Адарабиојоа.

Три минута касније бомбом са ивице шеснаетерца пробушио је Хендерсона Жоао Палиња. Бивши везиста Спортинга је другим голом ове сезоне постао најучинковитији Португалац у Премијер лиги. Испоручио је Палиња у 60. минуту и асистенцију за Харисона Рида. Коначан резултат поставио је Луис О'Брајен након смушене реакције дефанзиваца Фулама.

Само један тријумф у претходних седам мечева не задовољава апетите богатих власника Њукасла. Истини за вољу, "свраке" у колони за поразе имају само један, али пет ремија не уливају оптимизам код навијача. Едију Хау се бар за сада не "дрма" клупа, међутим, уколико настави овако, нема сумње да ће се размишљати о његовој замени.

Последња утакмица додатно је разбеснела присталице црно-белих. Мршави реми са Борнмутом, екипом којој се предвиђа експресан повртак у Чемпионшип шокирао је 50.000 присталица из града са обале реке Тин.

Претходни међусобни дуел Њукасл је као гост решио у своју корист резултатом 2:0. Стрелци на "Крејвен котиџу" 23. маја 2021. године били су Џое Вилок и Фабијан Шар.

Управо тај пораз представљаће мотив више за Фулам и Митровића који ће дати свој максимум да затресе мрежу бившег клуба. Подсетимо, Србин је први стрелац своје екипе и други читавог првенства са шест постигнутих голова.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 2,05)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06