ВИЗА ЗА ХОЛАНДИЈУ ОВЕРАВА СЕ У БРАГИ: Португалци и Шпанци у борби за завршни турнир (ВИДЕО)

27. 09. 2022. у 10:02

"НАВИГАТОРИ" имају два бода више од "црвене фурије".

Фудбалска репрезентација Португалије дочекаће селекцију Шпаније у Браги у мечу шестог кола групе 2 дивизије "А" Лиге нација. Утакмица на популарном "каменолому" одлучиће победника групе и путника на завршни турнир такмичења. "Навигатори" имају два бода више и ремијем би обезбедили визу за Холандију, док "црвена фурија" мора да тријумфује уколико жели шансу да се докопа трофеја.

Екипе овај сусрет дочекују у различитим расположењима. Португалија је демолирала Чешку пре три дана у Прагу са 4:0, са друге стране Шпанија је поражена у Сарагоси од Швајцарске резултатом 1:2.

Чеси су се сасвим пристојно носили са Португалцима у уводним минутима утакмице, имали чак и неке озбиљне акције, међутим, до гола нису могли. А није да нису имали прилике. Момцима Фернанда Сантоса требало је пола сата да достигну "радну температуру". Када се то најзад догодило, почели су да оправдавају епитет једног од најбољи тимова на свету, што са трилингом у нападу који чине Бернардо Силва, Рафаел Леао и Роналдо, те Бруном Фернандесом иза њих, дефинитивно јесу.

Први погодак за Португалце постигао је бек Дијего Дало након повратне лопте Леаа и не баш сјајне интервенције голмана Вацлика. Лопта му је прошла кроз ноге...

На 2:0 повисио је Бруно Фернандес који је се у судијској надокнади првог дела ушуњао међу дефанзивце Чешке, умакао им и из непосредне близине поентирао на убацивање Марија Руија.

Чеси после промашеног пенала у финишу првог дела игре нису могли да се подигну. Пали су пре свега на психолошком плану. Докусурио их је другим поготком Дало у уводним минутима другог дела. Био је леп шут са више од 20 метара... Коначан резултат поставио је Диого Жота у 82. минуту.

Шпанци су држали утакмицу на "Ла Ромареди" под контролом, имали лопту у ногама чак 70 одсто времена, међутим, Швајцарци су били далеко опаснији, посебно у првом делу сусрета. Шпанци 40 минута нису шутнули лопту у оквир гола, кружили су и кружили, али до праве шансе нису могли.

Максимално дисциплиновани, брзи у транзицији, одлучни у сваком дуелу, Швајцарци су у сваком моменту знали шта желе. Угрожавали су ривала најчешће из контре и после прекида. Посебно је занимљиво да Шпанија четири године није примила гол након корнера, а вечерас им се то догодило два пута.

У оба случаја кључни играч био је нови штопер Манчестер ситија Мануел Аканџи. Он је прво изванредно скочио на центаршут Рубена Варгаса у 21. минуту, да би три минута након што је "фурија" преко Албе изједначила почетком другог полувремена поново био на правом месту у шеснаестерцу противника, закачио је лопту, проследио је до Брила Емболоа, а овај је ћушнуо у мрежу за 1:2.

Вечерашњи ривали састали су се почетком јуна у Севиљи, на семафору је након последњег судијског звижудка писало 1:1. Нема сумње да Португалци прижељкују исти исход, али Шпанци немају шта да изгубе, кренуће на "све или ништа".

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,80)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05