"ПРИЈАТЕЉСКИ" МЕЧ У СКОПЉУ: Крстајић против Северне Македоније уиграва Бугаре

26. 09. 2022. у 11:19

МЕЧ без такмичарског значаја.

ПРИЈАТЕЉСКИ МЕЧ У СКОПЉУ: Крстајић против Северне Македоније уиграва Бугаре

Утакмицом у Скопљу репрезентација Северне Македоније завршава своје учешће у Лиги нација. На стадион "Тодор Прoески" стиже Бугарска која као и домаћин нема резултатски императив на вечерашњем сусрету. Наиме, и једни и други су опстали у дивизији "Ц", Грузија је изборила пласман у виши ранг из групе "4", док се Гибралтар сели у нижи ранг.

Фудбалска репрезентација Северне Македоније је гостовала у Тбилисију пре само три дана у оквиру 5. кола "Ц" дивизије Лиге нација знајући да јој само победа са три или више голова разлике оставља шансе за прву позицију у групи. Али овога пута им престоница Грузије у којој су својевремено кроз бараж обезбедили учешће на Евру 2022, није била талична. Кажњени су популарни "рисови" за промашаје и катастрофалне реакције својих дефанзиваца и кући се вратили празних руку, док Грузини славе пласман у "Б" дивизију - 2:0.

Са Хвичом Кварацкелијом, офанзивцем који од старта сезоне одушевљава играма у Наполију, екипа коју са клупе предводи Вили Сањол има правог лидера. "Кварадона" је то показао учешћем у оба гола свог тима јер је у 35. минуту приморао Миовског на ауто-гол, а средином другог полувремена поготком запечатио победу домаћина.

Упутили су Македонци дупло више удараца ка голу ривала, озбиљно претили почетком оба полувремена преко Спировског и Елмаса, али је сјајни голман Гиорги Мамардашвили, који је недавно продужио уговор са Валенсијом, зауставио свих осам удараца који су вечерас ишли у оквир његовог гола.

Младен Крстајић сјајно је дебитовао на клупи Бугарске. Некадашњи селектор Србије предводио је свој нови тим у победи над слабашним Гибралтаром - 5:1. Биће ово још једна прилика за уигравање и припрему за нове изазове који предстоје у наредној години за Бугарску и Крстајића.

НАШ ТИП: ГГ (квота 2,12)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 2&ГГ (квота 11)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06