РЕВИЈАЛНА УТАКМИЦА ЗА "СОКОЛОВЕ": Црногорци дочекују Финску која се бори за опстанак

26. 09. 2022. у 15:56 >> 15:56

СКАНДИНАВЦИ под притиском.

РЕВИЈАЛНА УТАКМИЦА ЗА СОКОЛОВЕ: Црногорци дочекују Финску која се бори за опстанак

Фудбалска репрезентација Црне Горе дочекаће селекцију Финске у 6. колу групе "3" дивизије "Б" Лиге нација. Меч у Подгорици без резултатског значаја је за "соколове", док би се скандинавски тим евентуалним поразом и тријумфом Румуније над Босном преселио у нижи ранг.

Црна Гора је до претходне рунде била у конкуренцији за пласман у дивизију "А", али је Босна у директном дуелу у Зеници била боља са 1:0.

Дуго се Црногорци нису дали, очигледно са идејом да извуку бар бод из најтежег гостовања, али нису успели да издрже довољно дуго. Тачније, на семафору се ништа није мењало све до првог минута надокнаде првог полувремена, када је Демировић затресао Мијатовићеву мрежу. Велике заслуге за гол иду на рачун Едина Џека који је центаршут Мирослава Стевановића са десног бока врхунски спремио Демировићу за гол. Добро се снашао везиста Аугзбурга у целој ситуацији, јер је претходно успео да побегне дотад непогрешивом Марку Вешовићу и на прву пласира лопту у доњи десни угао.

У наставку утакмице Босна и Херцеговина је евидентно ишла на то да сачува резултат, али и поред тога Црногорци нису дуго успели озбиљније да припрете. Најбољу шансу гости су пропустили у 69. минуту из прекида. Шутирао је Стеван Јоветић снажно поред живог зида из слободног ударца, али је опрезан био голман Шехић. Убрзо је и домаћин пропустио две савршене прилике да реши утакмицу. Прво је Демировић намучио Мијатовића са ивице казненог простора, да би Кенан Кодро из полуволеја гађао спољни део мреже.

Током завршних десет минута Црногорци су ишли на све или ништа, држали су лопту у свом поседу али су остали кратких рукава.

Финска је закомпликовала свој живот ремијем на свом терену против Румуније. Стигли су Скандинавци до вођства преко Тима Пукија, међутим, Флорин Танасе је у 52. минуту шокирао "Олимпијски стадион" у Хелсинкију.

Претходни међусобни дуел вечерашњих ривала одигран је почетком јуна. Финска је славила на свом терену резултатом 2:0, оба поготка постигао је Жоел Похјанпало.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,73)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06