МИЛАН СЕ ВРАЋА НА МЕСТО УСПЕХА: "Росонери" поново у Ређо Емилији

30. 08. 2022. у 09:56 >> 09:57

АКТУЕЛНИ шампион је титулу освојио баш овде.

МИЛАН СЕ ВРАЋА НА МЕСТО УСПЕХА: Росонери поново у Ређо Емилији

Tanjug/AP

"Мапеи стадион" у Ређо Емилији биће поприште дуела између Сасуола и Милана у оквиру четвртог кола италијанске Серије А. "Нероверди" у овај меч улазе након ремија са Специјом (2:2), док је актуелни шампион рутински савладао Болоњу на "Сан Сиру" резултатом 2:0.

Сјајан меч између Специје и Сасуола завршен је без победника. Давиде Фратези је донео предност "неровердима" у 27. минуту, домаћин је гол заостатка надокнадио у 30. минуту преко Симонеа Бастонија. Мбала Нзола је у надокнади времена донео вођство Специји од 2:1 са беле тачке, док је коначан резултат поставио Андреа Пинамонти у 50. минуту.

Озбиљно се Милан напатио против Удинезеа на отварању сезоне, морао је и да јури и на крају надокнади заостатак за Аталантом, али је протекле суботе за промену својим навијачима пружио безбрижних 90 минута, пошто је на "Сан Сиру" рутински савладао Болоњу – 2:0 (1:0).

Много тога позитивног могао је да види Стефано Пиоли у игри свог тима. Почевши од Рафаела Леаа који се после две утакмице у којима је изгледао као да га и даље држи мамурлук од шампионске журке коначно пробудио, преко скупоценог појачања Шарлеа де Кетелареа и Оливијеа Жируа, до одбране која је по први пут од старта сезоне сачувала мрежу.

Славље шампиона Италије ниједног тренутка се није доводило у питање. Екипа Синише Михајловића која је претходне сезоне на "Сан Сиру" предвођена Лукашом Скорупским саплела "росонере" у шампионској трци била је немоћна да овог пута науди миланском клубу. Меч је завршила без стопостотне прилике и ударца у оквир гола.

Милан је с друге стране на крилима пробуђеног Рафаела Леаа у таласима нападала гол гостију. МВП Серије А из прошле сезоне је и начео домаћина средином првог дела и стигао до првог гола у шампионату, укупно осмог првенственог у 2022. години. Сваки од њих Леао је постигао пред својим навијачима, што јасно показује колико воли утакмице на Сан Сиру.

Да је достигао радну температуру Леао је потврдио и на истеку сат времена игре. Млади бек Болоње Андреа Камбијасо упослио га је попречном лоптом на двадесетак метара од гола, Португалац ју је брзо обрадио и пронашао Жируа, а Француз у паду на ефектан начин казнио грешку позајмљеног играча Јувентуса и дуплирао предност домаћина за коначних 2:0.

Интересантно, Милан је прошле сезоне Скудето освојио управо на "Мапеи стадиону" против вечерашњег ривала. Изабраници Стефана Пиолија славили су са убедљивих 3:0.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,68)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34