Н. П.

19. 08. 2022. у 11:14

У оквиру другог кола Ла Лиге вечерас се састају Севиља и Ваљадолид

Севиља преко Зубиних пулена вади флеке!

Екипа Севиље је имала лош старт у новој сезони, изгубила је на гостовању Осасуни 2:1. Далеко од тога да домаћин није заслужио да освоји бодове на старту првенствене трке у шпанској Примери, али је општи утисак да овако "танак" пенал није требало да одлучује победника одличног окршаја у Памплони.

Арбитар Дел Серо Гранде у 74. минуту је проценио да је Папу Гомез руком по лицу ударио лукавог Хона Монкојолу, показао је на белу тачку, а онда је Ајмар Ороз поставио коначан резултат меча 2:1.

Севиља је показала одређене недостатке и током припремних мечева за ову сезону, а њих је додатно оголио састав Хагобе Арасатеа у данашњем мечу. Ипак, није потребно бити превелики позвалац фудбала да би се дошло до закључка да у овом тренутку екипа Ђулена Лопетегија нема довољан квалитет на штоперској позицији. Током лета је за укупно обештећење од 81.000.000 евра отишао тандем Кунде - Дијего Карлос, дошао је Маркао, али се повредио, па су двојац испред Јасина Бона вечерас чинии Карим Рекик и наш Немања Гудељ.

Фудбалери Ваљадолида су у првом колу глатко изгубили код куће од Виљареала са 0:3. Утакмица је решена у другом полувремену, а поготке за "жуту подморницу" су постигли Николас Џексон у 49. и Алекс Бена у 81, и 90. минуту сусрета. Ово је Пачетиним изабраницима први пораз у највишем рангу шпанског фудбала. Прошле сезону су у Сегунди завршили на 2. месту на табели са 81 бодом након 42 одиграна сусрета и изборили уз лидера Алмерију директан пласман у Примеру.

Занимљив податак је да су претходна три међусобна дуела између два клуба завршена идентичним резултатом 1:1. Екипа наших репрезентативаца Гудеља и Дмитровића има много квалитетнији састав од гостију али то треба да потврди на терену. Очекујемо да се црвено-бели пред својим навијачима на стадиону "Рамон Санчез Писхуан" врате на победнички колосек и оствари први тријумф у новој сезони у Примери.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,58)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05