МАКАБИ ИМ ЈЕ ДОШАО ГЛАВУ: Комшијски дерби у Лимасолу

18. 08. 2022. у 12:46

КО ће у Лигу Европе?

Фото архива ВН

Од Олимпијакоса се очекивао рутински пласман у Лигу шампиона, али црвено-бели су "пали" већ на првом кораку. Екипу из Пиреја је елиминисао Макаби из Хаифе, грчки првак се преселио у квалификације за Лигу Европе. Тамо је уз доста среће, тек након пенала, савладао Слован, а сада ће за противника у плеј-офу имати кипарски Аполон.

Пружио је Слован херојски отпор, два пута поравнавао резултат, повео у пенал серији, али није успео да елиминише Олимпијакос. Било је свега у главном граду Словачке, сјајних потеза, голова, црвених картона, али је срећа погледала црвено-беле. На крају су грчки тим у плеј-оф за пласман у групну фазу Лиге Европе одвели Томаш Вацлик и Матје Валбуена који су заблистали у пенал серији - 2:2 (пеналима 3:4).

Нису се велике шансе давале Словану пред двомеч са тимом из Пиреја, али је Владимир Вајс показао да је сјајно сложио екипу. Има неколико искусних играча попут Јураја Куцке, одличног Грузина Георгија Чакветаџеа, вихорног Енглеза Андреа Грина, а у навали све бољег Ивана Шапоњића. Храбро је тим из Братиславе изашао на црту амбициозном клубу из Пиреја, али није успео да га изненади.

Прво полувреме није донело превише занимљивости. Није слутило на спектакуларну завршницу и борбу од око два и по сата. А онда се закувало у наставку.

Играо се 54. минут када је Филип Зинкернагел уз мало среће затресао мрежу домаћина. После његовог ударца лопта је закачила једног од противничких играча, благо променила смер и преварила голмана Чована. Уследила је тотална офанзива Слована.

Шапоњић је у самој завршници поравнао резултата, али из офсајда, те му је погодак поништен. Није то обесхрабрило домаћина, али ни српског нападача. Гости су бројили секунде, чекали да судија одсвира крај, а онда их је бивши фудбалер Партизана заледио. Играо се 94. минут када је, на асистенцију Агбоа, главом са неколико метара закуцао лопту у мрежу Олимпијакоса и одвео меч у продужетке.

Чинило се да је све готово када је после 11 минута игре у продужетку Камара вратио предност гостима. Ипак, Слован није одустајао. Само седам минута касније Грин постиже погодак за 2:2 и рапсодију на стадиону у главном граду Словачке.

У пенал серији боље су се снашли гости, у петој серији голман Вацлик је укротио ударац Чакветаџеа, док је прецизан за Олимпијакос био Валбуена.

Аполон из Лимасола на мегдан великану из Грчке стиже након елиминације у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. Интересатно, Макаби је био кобан и по шампиона Кипра који је славио на свом стадиону са 2:0, међутим, кобан је био пораз у Израелу од 4:0.

Олимпијакос је фаворит у овом двомечу, Аполон ће покушати да на свом терену стекне предност пред гостовање у Пиреј. Ипак, верујемо да се грчки представник консолидовао и да ће показати своје право лице.

НАШ ТИП: 2 (квота 2,25)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06