СРБИ СВЕТЕ ЧУКАРИЧКИ: Блеки и Лука нападају Твенте

18. 08. 2022. у 08:34

"ЦРВЕНИ" стижу на "Артемио Франки".

Фиорентина предвођена Луком Јовићем и Николом Миленковићем покушаће да "освети" Чукарички. Наиме, "виола" дочекује Твенте у плеј-офу Лиге конференције.

Српски нападач Лука Јовић одлично је почео епизоду у Фиренци, дао је гол у премијерној утакмици у новој сезонои против Кремонезеа, а његов тим је остварио тријумф после много проливеног зноја - 3:2 (2:1)!

Лука је успео да се поготком "упише" у 35. минуту свог дебија у Серији А, али вођство 2:1 са полувремена није било довољно љубичастима за миран наставак меча. Кремонезе је узвратило, изједначило голом дефанзивца Матеа Бјанкетија у 68. минуту и увело меч у драматичан крај.

Ударцем резервисте Роланда Мандрагоре у 95. минуту, уз помоћ голмана Јонута Радуа, "виола" је савладала "жилавог" противника и обрадовала навијаче освајањем три бода.

За разлику од Фиорентине која се тек у овој фази прикључује такмичењу, Твенте је преко Чукаричког стигао до плеј-офа.

Након тријумфа над српским тимом у Хумској (3:1), "црвени" су били убедљиви и у Ешедеу - 4:1.

Упркос резултатски убедљивијем поразу "брђани" су оставили знатно бољи утисак. Посебно у првој фази меча. Много бољи почетак него онај у Београду пробудио је наду да може можда и да се направи изненађење. Прву велику шансу имао је Лучић, али је његов шут Унерстал скренуо у корнер.

Ипак, Чукарички је дошао први до гола. Потпуно заслужено. Сјајну лопту упутио је Рогановић, избацио Аџића у ситуацију један на један са Унерсталом и лепо му протурио лопту кроз ноге за вођство од седмог минута.

Међутим, велики кикс Бадамосија 10 минута касније, када је после слободног ударца домаћих, промашио фудбал, довео је до гола. Лопта је прошла на петерац, где ју је спремно дочекао Пропер за 1:1. Од тада је већ пао морал Београђана, а преокрет се догодио у 34. минуту.

Поново је голу претходила грешка играча Чукаричког при рашчишћавању опасности, а стрелац је био Влап. Тада је било јасно да од изненађења нема ништа.У другом делу су рутински играчи Твентеа чували предност, а последња два гола постигао је грчки интернационалац Кристос Цолис у 84. и другом минуту надокнаде.

Фиорентина ће на "Артемио Франкију" свим силама желети да стекне предност пред реванш. Верујемо да ће у томе свој допринос имати и српски фудбалери који ће ове сезоне представљати озбиљну снагу великана из Фиренце.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,50)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34