НИШЛИЈЕ ЈУРЕ ПРВУ ПОБЕДУ У СЕЗОНИ! Сивић главни адут "Мераклија"

Н. П.

12. 08. 2022. у 09:59

ФУДБАЛЕРИ Радничког из Ниша дочекују Нови Пазар у првој утакмици 6. кола Супер Лиге Србије.

НИШЛИЈЕ ЈУРЕ ПРВУ ПОБЕДУ У СЕЗОНИ! Сивић главни адут Мераклија

Раднички никако да се опорави након испадања из квалификација за Лигу конференција од малтешке Гзире. Нишлије претходне две утакмице у првенству не знају за тријумф, прво их је код куће надиграо ТСЦ (0:3), а у прошлом колу су одиграли нерешено на гостовању Младости у Лучанима (2:2).

"Мераклије" су два пута водиле головима Николе Штулића у 3. и 61. минуту сусрета. Међутим најбољи стрелац у историји елитног ранга српског фудбала Милан Бојовић, је постигао два поготка са пенала у 34. и 91 минуту утакмице. Домаћин тренутно заузима тек 14. место на табели са свега два освојено бода након четири одиграна кола уз гол-разлику (5:12). Вечерас их очекује дуел против тима који нису победили на претходна три међусобна дуела.

Тренер Радничког из Ниша Томислав Сивић одлично познаје екипу Новог Пазара, пошто ју је прошле сезоне спасао испадања из лиге. Искусни стручњак ће имати тежак задатак да подигне морал свом тиму након шест узастопних сусрета без тријумфа у свим такмичењима.

Пазарци су након три везана пораза од Вождовца, Чукаричког и Јавора успели да остваре две огромне победе. Свакако најважнија је против вицешампиона Партизана пред својим навијачима (1:0). Гол одлуке је постигао Милош Мијић из једанаестерца у 24. минуту меча.

У прошлом колу пулени Владимира Гаћиновића су пружили још једну храбру партију и били бољи од ТСЦ-а у гостима минималним резултатом. Стрелац за "плаве" био је Зоран Даноски у 56. минуту утакмице. Екипа Новог Пазара је вратила самопоуздање, попела се на 6. место Супер лиге са исто толико освојених бодова уз гол-разлику 4:5. Гости играју у формацији 4-2-3-1, где је најистуренији нападач Андрија Мајдевац.

Последњи међусобни сусрет између два тима одигран је 25. фебруара 2022. године на "Чаиру" и завршен је без победника (1:1). Раднички је повео голом јапанског интернационалца Мичубучија у 9. минуту сусрета, да би коначан резултат поставио Ибрахим Мустафа у 56. минуту. Нишлије су под великим притиском, немају тријумф од старта сезоне и само освајање сва три бода у вечерашњем окршају може да врати самопоуздање чети Томислава Сивића.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,85)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34