ЦИРИХ ЈЕДНОМ НОГОМ У ПЛЕЈ-ОФУ: Линфилд је лак плен за "лавове"

11. 08. 2022. у 11:33 >> 11:33

ТРЕНЕР Франко Фода али и навијачи највише очекују од талентованог Вилфрида Њонта (18) којем се предвиђа блистава каријера.

ЦИРИХ ЈЕДНОМ НОГОМ У ПЛЕЈ-ОФУ: Линфилд је лак плен за лавове

Фудбалери Цириха фото: ЕПА

Цирих је био надомак пенала и евентуалног пласмана у треће коло квалификација за Лигу шампиона, али Карабаг је у продужецима стигао до поготка који је шокирао Швајцарце - 2:2. Претходно је шампион Швајцарске успео да голом у петом минуту судијске надокнаде слави са 2:1 и анулира предност Азербејџанаца, који су у првом мечу у Бакуу победили са 3:2.

Тај гол постигао је 33-годишњи хрватски интернационалац Иван Сантини. Цирих је повео већ у четвртом минуту аутоголом капитена гостију Медведева, али је Карабаг успео да изједначи у 55. минуту поготком Бразилца Кадија.

Човек одлуке у продужецима био је Овусу Квабена из Гане, који је у 108. минуту постигао нови гол за Карабаг и поставио коначних – 2:2.

Актуелни шампион Швајцарске сада игра у "утешном" надметању. "Лавови" наступају у трећем колу квалфикација за Лигу Европе и после победе над Линфилдом у првом мечу од 2:0, реванш у Цириху требало би да преставља само формалност.

Тренер Франко Фода али и навијачи највише очекују од талентованог Вилфрида Њонта (18) којем се предвиђа блистава каријера.

Младић, који је већ стигао да дебитује за сениорску репрезентацију Италије, ударна је игла "лавова". Колико се очекује од Њонта потврђују и речи Роберта Манчинија, селектора који је пружио шансу у "А" селекцији момку пореклом из Обале Слоноваче.

- Он је дечак, има само 18 година и не треба га превише притискати. Мора да расте полако. За своје године игра фудбал на начин на који нико други не може. А Вилфрид је веома брз - рекао је Робето Манчини за италијанске медије и додао:

- Његова најбоља улога је као други нападач, али може да игра и на крилу. Пред њим је велика будућност.

Протекле сезоне Њонто је одиграо 36 утакмица, постигао 10 голова и забележио пет асистенција. Међутим, за сада не бриљира.

Гости из Северне Ирске немају шта да траже у Швајцарској. За класу су слабија екипа.

НАШ ТИП: 1&2-5 (kvota 1,58)

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 18:52