БРЗИНА ТВЕНТЕОВО НАЈЈАЧЕ ОРУЖЈЕ: Брђани у Холандији јуре чудо

М.Т.

11. 08. 2022. у 08:52

VEČERAS od 19 časova na stadionu u Enshedeu gledaćemo revanš meč kvalifikacija za Ligu konferencija

Понадали су се у Чукаричком пред први меч против Твентеа пре недељу дана у Хумској улици, охрабрени добрим играма у домаћем шампионату и претходној рунди квалификација за Лигу конференција, да могу да се равноправно носе са холандским представником.

Међутим, већ прво полувреме на стадиону Партизана их је сурово разуверило у то колико су равноправни са Твентеом и која је заправо разлике у квалитету између ових екипа без обзира што Твенте не спада у сам врх холандскох фудбала.

Све што су Брђни желели да ураде у првом мечу пало је у воду пред брзином Твентеових игрча који су лако пробијали одбрану Чукаричког и за полувреме решили питање победника те утакмице, а можда и двомеча.

Најсветлија тачка у Чукаричком био је голман Новак Мићовић који је спречио тоталану бруку у првом полувремену. Тек у наставку је београдски тим успео је да колико толико узврати Твентеу и стигне макар до почасног гола, али ако се посматра шира слика тај гол ће тешко нешто променити када је у питању реванш.

Његов утицај би у реваншу свакако био већи да је Чукарички искористио две солидне прилике које су му се указале између првог и другог гола Твентеа. Овако, Брђани ће имати веома тешак задатак у Еншедеу.

Чукарички се брзо опоравио од неугодног пораза у Лиги конференција пошто је у петом колу Суперлиге Србије савладао суботички Спартак са 2:0, па су Брђани у добром расположењу отпутовали у Холандију са надом да могу да учине нешто у рангу чуда.

Тветне је у Београду урадио оно што је желео. Осим победе остварио је и сасвим добар резултат који му у највећој мери гарантује релативно миран реванш, посебно ако се има у виду колико су његови офанзивци бржи од одбране Чукаричког које је била на великим мукама пре недењу дана, нарочито током првог полувремена када су Холанђани постигли сва три гола.

Твенте је направио и добру увертиру за реванш пошто је на старту холанског шампионата савладао НЕЦ, додуше минималним резултатом, али три бода су три бода. Тренер Твентеа Рон Јанс против НЕЦ-а није ништа желео да калкулише и одиграо је тај меч готово у најјачем саставу.
Твенте је у реваншу против Чукаричког ипак апсолутни фаворит, иако нема сумње да ће тим Душана Керкеза покушати да што скупље прода своју кожу уз наду да можда и могу да направе подвиг. Ипак, по свему виђеном у Београду то неће бити могуће.

НАШ ТИП: УГ више од 2,5 (квота 1,57)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06