БОКА КОНАЧНО УЛАЗИ У СЕРИЈУ? Гигант из престонице у добром расположењу гостује Патронату

31. 07. 2022. у 12:30

КУЛТНИ клуб не игра у складу са својим реномеом.

Фудбалери славне Боке јуниорс гостују Патронату у мечу 11. кола аргентинске Лиге професионал.

Домаћин са стадиона "Свештеник Бартоломе Греља" у дуел са једним од највећих клубова планете улази након пораза од Баракаса. Црвено-црни тренутно се налазе на четрнаестој позицији са 14. бодова, само једним мање од вечерашњег ривала.

<

Боки је коначно свануло у минулој рунди. После четири пораза у последњих пет кола, испадања из Копа Либертадорес од бразилског Коринтијанса, смена Себастијана Батаље, мало радости на "Бомбоњери".

За три бода против Естудијантеса за тим који предводи с клупе Уго Ибара потрудили су се искусни Гиљерме Фернандез у првом и бивши играч Манчестер јунајтеда Маркос Рохо и Себастијан Виља у другом полувремену - 3:1. Није био због повреде повратника у плаво-жути табор, трагичара пенал-серије против Коринтијанса Дијега Бенедета, али Виља и дугови коначно су обрадовали милионску армију навијача Боке.

Сва три гола су била веома лепа. Фернандез је волејем с десетак метара „поцепао“ мрежу тима из Ла Плате у 11. минуту, док је потез утакмице дело капитена Маркоса Роха у 59. минуту. Примио је лопту на ивици шеснаестерца и онда бомбом левом ногом послао лопту у рогаљ гола гостију. Тај је било јасно да ће три бода да остану у Буенос Ајрес, а победу домаћина оверио је Колумбијац Себастијан Виља у 68. минуту, када је мајсторски лобовао голмана Маријана Андухара. Црвено-бели су 13 минута пре краја постигли утешни гол преко Морела, али тријумф Боке ниједног момента није долазио у питање.

Претходни међусобни сусрет ривала одгирао се у оквиру Купа Аргенитне. Није било победника након 120 минута (0:0). Бока је славила после бољег извођења једанаестераца.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,73)

КРАЂА, ДОКАЗАНО! Шта то тениски моћници из АТП-а скривају од целог свега? Новак Ђоковић овакав третман уопште не заслужује

НОВАК Ђоковић је фантастично одиграо у другој половини 2022. године, освојио и завршни мастерс турнир у Торину, чиме је само делимично показао да и у садашњој конкуренцији, а и ситуацији која га је задесила, нема премца. Ипак, АТП листа показује нешто сасвим друго. А да ли је она "истинита"?

04. 12. 2022. у 18:17