БОКА КОНАЧНО УЛАЗИ У СЕРИЈУ? Гигант из престонице у добром расположењу гостује Патронату

31. 07. 2022. у 12:30

КУЛТНИ клуб не игра у складу са својим реномеом.

Фудбалери славне Боке јуниорс гостују Патронату у мечу 11. кола аргентинске Лиге професионал.

Домаћин са стадиона "Свештеник Бартоломе Греља" у дуел са једним од највећих клубова планете улази након пораза од Баракаса. Црвено-црни тренутно се налазе на четрнаестој позицији са 14. бодова, само једним мање од вечерашњег ривала.

Боки је коначно свануло у минулој рунди. После четири пораза у последњих пет кола, испадања из Копа Либертадорес од бразилског Коринтијанса, смена Себастијана Батаље, мало радости на "Бомбоњери".

За три бода против Естудијантеса за тим који предводи с клупе Уго Ибара потрудили су се искусни Гиљерме Фернандез у првом и бивши играч Манчестер јунајтеда Маркос Рохо и Себастијан Виља у другом полувремену - 3:1. Није био због повреде повратника у плаво-жути табор, трагичара пенал-серије против Коринтијанса Дијега Бенедета, али Виља и дугови коначно су обрадовали милионску армију навијача Боке.

Сва три гола су била веома лепа. Фернандез је волејем с десетак метара „поцепао“ мрежу тима из Ла Плате у 11. минуту, док је потез утакмице дело капитена Маркоса Роха у 59. минуту. Примио је лопту на ивици шеснаестерца и онда бомбом левом ногом послао лопту у рогаљ гола гостију. Тај је било јасно да ће три бода да остану у Буенос Ајрес, а победу домаћина оверио је Колумбијац Себастијан Виља у 68. минуту, када је мајсторски лобовао голмана Маријана Андухара. Црвено-бели су 13 минута пре краја постигли утешни гол преко Морела, али тријумф Боке ниједног момента није долазио у питање.

Претходни међусобни сусрет ривала одгирао се у оквиру Купа Аргенитне. Није било победника након 120 минута (0:0). Бока је славила после бољег извођења једанаестераца.

НАШ ТИП: X2&2+ (квота 1,73)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05