ФУРИОЗНИ ТСЦ У ПОХОДУ НА НОВИ ТРИЈУМФ: Јавор на "ТСЦ арени" жели да поправи утисак из меча са Партизаном

16. 07. 2022. у 08:57

КЛУБ из Бачке Тополе намерачио се на места која воде у евро-сцену.

ФУРИОЗНИ ТСЦ У ПОХОДУ НА НОВИ ТРИЈУМФ: Јавор на ТСЦ арени жели да поправи утисак из меча са Партизаном

ТСЦ је одушевио фудбалску Србију својим издањем на мечу против Чукаричког на премијерном мечу у новој сезони. Желе пулени Жарка Лазетића да наставе у истом ритуму, на "ТСЦ арену" у оквиру 2. кола Моцарт бет Супер лиге стиже Јавор.

Дерби првог кола и сусрет претендената за висок пласман испоставио се као неизвесан само на папиру, а знатно лакшој победи гостију (4:1) од очекиване допринеле су бројне грешке "брђана" које је клуб из Бачке Тополе на челу са расположеним Михајлом Бањцем умео да наплати. Испоставило се да је капитен екипе са севера земље одиграо последњи меч у дресу ТСЦ-а, Бањац се неколико дана након сусрета преселио у руски Краснодар.

ТСЦ најпре искористио две лоше реакције голмана Новака Мићовића, а потом, након искључења Стефана Ковача, са играчем више рутински привео утакмицу крају.

Стрпљиво је тим Жарка Лазетића вребао шансу да запрети ривалу упркос иницијативи домаћина, а након претњи Доцића, Спасојевића и Ивановића, после низа неспретних потеза дефанзиваца "брђана" гости су стигли до корнера који је извео Бањац, а после којег је Горан Антионић неометано са друге стативе главом послао лопту у мрежу.

Водећи погодак био је додатни повод играчима ТСЦ-а да се у наставку фокусирају на дефанзиву, међутим за разлику од првог дела игре, тим Душана Керкеза је практично прву претњу у наставку успео да преточи у гол. После акције по десном боку коју Лука Аџић није успео да са друге стативе крунише голом одбијена лопта је на левом крилу стигла до Рогановића, а леви бек Чукаричког пронашао је пред голом ривала Михајла Спасојевића који је главом уписао сениорски првенац и донео изједначење.

Погодак младог центарфора пробудио је наду Брђана који су већ у наредном нападу успели поново да затресу мрежу ривала, али је стрелац гола Ндијае био у недозвољеној позицији. Само два минута после изједначујућег гола уследио је хладан туш за Чукарички пошто је Немања Стојић искористио добар центаршут Мирчевског из слободног ударца и кардиналну грешку голмана Мићовића те је ТСЦ груги пут стекао предност. Ривала на конопцима, већ у 61. минуту потпуно је сломио Бањац сјајним голом из слободног ударца казнивши још једну грешку Мићовића, али и несмотрени прекршај Мијаиловића који је претходио прекиду. Феноменалан ударац са десног крила лидера гостију најавио је пораз Керкеза на тренерском дебију на Бановом брду, а такав епилог нису успеле да спрече ни новајлије којима је млади стратег указао шансу са клупе Бадамоси и Томановић.

Практично последње наде домаћину срушио је несмотрен потез Стефана Ковача у 79. минуту који је судија Александар Живковић казнио црвеним картоном. Играч мање није био повод домаћину да се повуче с обзиром на два гола заостатка те је завршница сусрета протекла у доминацији гостију. Низ претњи ТСЦ-а прекинуо је покушај Томовића који је био довољан тек да се истакне млади голман Вељко Илић, бонус којем је изненада указана шанса након повреде Николе Бурсаћа.

Спуштен гард Брђана и остављен огроман простор за брзе нападе гостију у првом минуту судијске надокнаде казнио је Слободан Станојловић голом за 4:1, а млади резервиста могао је два минута касније да забележи и асистенцију, али је Ратков погодио мрежу из офсајда.

Јавор стиже на "ТСЦ арену" после дебакла на свом терену, Партизан је у Ивањици славио са 4:0, била је то демонстрација силе црно-белих. Покушаће изабраници Игора Бонџулића да поправе утисак из првог кола, али наспрам себе имаће веома мотивисанох противника.

У претходна два међусобна дуела ТСЦ је славио идентичним резултатом - 2:1.

НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,70)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34