НЕМА ШАЛЕ СА ЛАЛАТОВИЋЕМ И БОРЦЕМ: Бањалучани у Торшавну желе нову победу

14. 07. 2022. у 09:42

ПЛАСМАН у друго коло оверава се на "Гундадалур" стадиону.

Деби Ненада Лалатовића на клупи Борца из Бањалуке украсила је победа над Б36 (2:0) у првом мечу уводног кола квалификација за Лигу конференција. Тријумф против Фарана головима су потписала летња појачања - Бењамин Татар и Недељко Пишчевић.

Улогу фаворита члан Премијер лиге Босне и Херцеговине оправдао је рутинском партијом и тако стекао предност пред реванш у Торшавну који је на програму вечерас од 19 часова. Истовремено, Лалатовић је одржао импресиван учинак на међународној сцени у дуелима у које је улазио са епитетом носиоца.

Чињеница да Бањалучани још склапају коцкице утицала је на издање против ривала скромних фудбалских квалитета, међутим, иницијатива током већег дела сусрета била је довољна да Борац прилично лако стигне до победе у привременом дому у Модричи.

Борац је пут до мреже ривала нашао у 38. минуту када је Татар искористио неспретну реакцију голмана и одбране ривала и главом са више од 10 метара донео предност домаћину.

У наставку утакмице Фарани су дугим лоптама покушали да угрозе Бањалучане и неутралишу заостатак, а најбољу прилику имали су у 73. минуту када је Бјарки Нилсен из одличне позиције гађао поред гола.

После периода иницијативе ривала Лалатовићеви изабраници поново су преузели контролу и у 84. минуту удвостручили предност. После покушаја Татара одбијена лопта стигла је на леви бок одакле је Субић упутио центаршут, а Недељко Пишчевић главом матирао Ламхаугеа.

По завршетку дебија Лалатовић није скривао задовољство.

- Срећан сам што сам прву утакмицу на клупи Борца успешно окончао. Играли смо против тврде екипе са сјајним прекидима, није било једноставно носити се у ваздушним дуелима. Борили смо се 90 минута, заслужено победили, постигли два гола, могли смо још више. У последњих 20 минута смо имали играча мање у средини, играли 4-4-2 што нам се исплатило. Тешко је издоминирати кроз средину, јер они сваки посед играју дуге лопте на наше штопере, па се водила борба у ваздуху. Играчи су дали максимум, прва утакмица после 22 дана тренинга и могу бити задовољан.

Два гола предности осетна су залиха пред реванш.

- Као колектив смо одиграли веома добро, били стрпљиви, знали шта хоћемо. Данас није лако никога победити, они су чврста екипа, али не желе толико да играју, инсистирају на дугим лоптама. Жао ми је што нисмо дали трећи гол. Опрез ће у реваншу бити максималан. Чека нас друго полувреме и још жешћа утакмица. Жао ми је што нисмо могли да играмо пред 10.000 људи у Бањалуци, али морам да се захвалим свима који су дошли на подршци, били су нам 12. играч - истакао Лалатовић.

Борац је квалитенији ривал, Б36 је на прагу елиминације. Фарани ће покушати да стигну до изненађења, али нема сумње да темпераментни стручњак и његови пулени неће дозволити драму.

НАШ ТИП: X2&0-3 (kvota 1,64)

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34