РИВАЛИ СРБИЈЕ ПОКАЗАЛИ КВАЛИТЕТ: Израел и Енглеска у финалу Европског првенства

01. 07. 2022. у 08:48 >> 09:28

БИЋЕ узбудљиво на "Сити арени" у Трнави.

У финалу Европског првенства за омладинце (У19) састаће се селекције Енглеске и Израела.

Млади Израелци приредили су велико изненађење и у полуфиналном мечу турнира у Словачкој победили првог фаворита селекцију Француске са 2:1.

Одличан низ у такмичарским утакмицама имала су "триколори" до сусрета са Израелом. Французи су иза себе имали девет победа и један пораз, а у припремама за ЕУРО двапут су одмерили снаге управо са Израелом и оба пута је било 1:1. Нису Лондри Шован и његови пулени извукли поуке из тих мечева. Вечерас су "плаво-бели" направили корак више и тријумфовали.

Ветар у леђа дао им је аутогол Авровог дефанзивца Сулејмана Туреа у 29. минуту. У 57. је Ел Јам Канцеполски дуплирао предност, а све што су млади Французи успели да учине био је погодак Сошоовог Алана Виржинијуса у 62. минуту. Дисциплинована и борбена селекција Офира Хаима успела је до краја да сачува предност и избори финале.

Енглеска је идентичним резултатом савладала Италију и тако стигла на корак до трофеја. "Азури" су водили од 12. минута поготком Јувентусове наде Фабија Миретија из пенала. Преокрет су режирали Бристолов Алекс Скот и Ливерпулов Џарел Кванса головима у 58. и 82. минуту. "Горди Албион" је у феноменалном низу од девет победа и једног ремија у претходних десет утакмица. Занимљиво, Енглези су у тим мечевима примили само два поготка.

Претходни дуел Енглеске и Израела у групној фази добила је острвска селекција са 1:0, иако за њих тај меч није имао резултатски значај јер су већ били обезбедили прво место, док је Израелцима било важно да не доживе дебакл у случају да Србија победи Аустрији. То се, мимо очекивања, није догодило...

Пулени Ијана Фостера су велики фаворити на "Сити арени" у Трнави, доминантно је Енглеска стигла до финала. Због свега наведеног предност дајемо популарном "Гордом Албиону".

НАШ ТИП: 2 (квота 1,45)

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34