ВЛАХОВИЋ СЕ ВРАЋА У ФИРЕНЦУ: Јуве стиже на мегдан Фиорентини

21. 05. 2022. у 10:13 >> 14:34

СРБИН стиже на стадион на којем се играчки афирмисао.

Убедљив пораз Фиорентине у мечу 37. претпоследњег кола Серије А до Сампдорије 1:4 отежао је "Виоли" борбу за излазак на евроцену. Да борба буде још тежа потрудио се жреб, који је "наместио" једног од најтежих противника на крају сезоне - торински Јувентус.

Фиорентина и даље држи кључеве судбине у својим рукама. Макар када је борба за пласман у Лигу Конференције у питање. Јер иако је бодовно поравната са Аталантом на деоби седмог места Љубичасти имају бољи скор у међусобним дуелима, тако да победом у последњем колу против Јувентуса на Артемио Франкију обезбеђују излазак у Европу.

"Виола" је разочарала против Сампе, домаћин је играо без притиска и практично "плесао" по терену.

Ферари је у 16. минуту довео домаће у вођство, а ветеран Кваљарела на истеку пола сата дуплирао је предност. Да ће бодови остати у Ђенови било је јасно када је Торсби повисио на 3:0 у 71. минуту. Док је тачку на и ставио Сабири у 83. минуту.

Фиорентина, за коју је свих 90 минута одиграо Никола Миленковић, а Алекса Терзић последњих 16, ипак је успела да дође до почасног гола. У 89. минуту Гонзалес је био прецизан са беле тачке и поставио коначан резултат 4:1 за Сампдорију.

Јуве на "Артемио Франки" стиже након ремија са Лациом 2:2.

Ђорђу Кјелинију је ово био последњи меч у црно-белом дресу пред домаћом публиком. Иако је већ раније "стара дама" изборила пласман у Лигу шампиона, а још раније изгубила шансу да се бори за титулу, стога овај сусрет није имао резултатски значај, ипак остаје горак укус управо због опроштаја легендарног дефанзивца.

Посебно јер је све одлично почело. Нападачки тандем Влаховић-Мората правио је дар-мар одбрани Римљана. Србин је на асистенцију Шпанца већ у 10. минуту начео небеско-плаве. У 36. минуту било је 2:0, а овог пута је стрелац Мората. Међутим, својим грешкама "бјанконери" су вратили Лацио у игру. Алекс Сандро је постигао аутогол, а онда је у самом финишу сусрета био прецизан Сергеј Милинковић Савић.

Фиорентина игра један од најважнијих мечава у протеклих неколико сезона, а управо због тога малу предност дајемо клубу из Фиренце.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,9)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06