ПОДЕЉЕНО 30 КОТЛОВА: Мере смањења загађења ваздуха и енергетске ефикасности у Краљеву
Настављајући спровођење мера за смањење загађености ваздуха и побољшање енергетске ефикасности, у Краљеву су уручени уговори о донацији за 30 домаћинстава која су потпуно бесплатно добила котлове на пелет.
Г.Шљивић
Од укупно 64 пријаве пристигле на Конкурс овдашњег Градског већа, комисија је на основу критеријума, рангирања и изласка на терен, одабрала 30 домаћинстава са територије града на Ибру која испуњавају услове. За ову намену укупно је опредељено 12,06 милиона динара, од којих је је 9,64 обезбедило Министарство заштите животне средине, а 2,41 краљевачка локална самоуправа.
Г.Шљивић
- До сада смо се у породичној кући грејали на дрва и угаљ, а захваљујући донацији новог котла прећићемо на пелет што ће бити и здравије и, надам се, јефтиније. Овај облик донације много значи за обичне грађане који нису у могућности да све сами финансирају – каже Ранко Влајић, један од добитника новог котла.
Г.Шљивић
Трошкове инсталације котлова сносе грађани, а из Одељења за заштиту животне средине краљевачке Градске управе очекује да ће се овај вид успешне трогодишње сарадње са Министарством за заштиту животне средине наставити и у наредном периоду.
Препоручујемо
РАДИОНИЦЕ ЗА НАЈМЛАЂЕ: Интересантни бесплатни програми у краљевачкој библиотеци
15. 01. 2026. у 11:34
НОВА ПАРКИРАЛИШТА: У плану локације у насељу „Ђура“ и Шумадијској улици
15. 01. 2026. у 10:46
ПОЛОВНИ ХРВАТСКИ "РАФАЛ" СЕ ПОКРАВИО ЧИМ ЈЕ ПОЛЕТЕО: Хитно морао да прекине лет
ЈЕДАН од борбених авиона „Рафал“ Хрватског ратног ваздухопловства морао је у четвртак да прекине планирани лет због техничких проблема који су се појавили при полетању.
16. 01. 2026. у 21:12
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
НАЉУТИО И РУСЕ: "Милановићев коментар је врло провокативан у тренутним околностима"
РУСКИ амбасадор назвао је "провокативном" идеју хрватског председника.
17. 01. 2026. у 11:32
Коментари (0)