ЛАБУД У ЛЕТУ УДАРИО У КАМИОН И – ПОГИНУО: Несвакидашња несрећа на мосту преко канала ДТД, код Вршца

Јелена Баљак

11. 12. 2025. у 15:17

У ОКОЛИНИ Вршца недавно се догодио несвакидашњи случај, када је млади лабуд у лету ударио у камион у покрету и – настрадао.

ЛАБУД У ЛЕТУ УДАРИО У КАМИОН И – ПОГИНУО: Несвакидашња несрећа на мосту преко канала ДТД, код Вршца

Фото: Ј.Ј.Баљак

Како „Новости“ сазнају, до ове несреће је дошло у тренутку када је ова грациозна птица прелетала мост преко канала Дунав-Тиса-Дунав, код села Влајковац, и потпуно неочекивано се закуцала у шофершајбну теретњака и разбила стакло.

Од силине изненадног ударца, возач камиона је накратко изгубио контролу, могао је чак и да слети са своје траке, али је, срећом, трагедија избегнута.

Лабуд је, међутим, задобио кобне повреде. Сломио је ногу и повредио око. Запослени у Привременом прихватилишту за животиње из Вршца одмах су га одвели код ветеринара, али му спаса није било. Угинуо је истог дана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ТОШИЋ ОТКРИО ДЕТАЉЕ РАЗВОДА: Хиљаду евра по детету и десет хиљада за летовање