ЂОКОВИЋ МОЖЕ ДА СЛАВИ! Испао трећи носилац Вимблдона, био је на Новаковом путу - сада иде кући!

29. 06. 2022. у 18:08

НОВАК Ђоковић је добро кренуо у одбрану трона на Вимблдону, што не може да се каже за неке од његових конкурената.

Прво је због коронавируса је са турнира напрасно морао да се повуче Нолетов ривал из прошлогодишњег финала, Матео Беретини, а данас је с Вимблдона испао трећи носилац.

Наиме, Каспер Руд, шести на АТП листи, а трећи фаворит за титулу (после Србина и Рафаела Надала из Шпаније), доживео је неочекивани пораз у другом колу.

Њега је савладао Иго Умбер, који је тек 112. на светском рангирању.

Иго Умбер слави током вимблдонског меча са Каспером Рудом / FOTO: Tanjug/AP

Француз је Норвежанина "преслишао" за два сата и 39 минута, а победио је са 3:1, по сетовима 3:6, 6:2, 7:5, 6:4.

Он ће у трећем колу играти против искусног Давида Гофана, који је као 58. с АТП листе изненадио 31. носиоца, Себастијана Баеза, победивши га с убедљивих 6:1, 6:2, 6:4.

После испадања Руда, који је био потенцијални Новаков ривал у полуфиналу Вимблдона, у тој четвртини жреба која и "даје" евентуалног Ђоковићевог ривала на претпоследњем степенику, најбоље рангирани носилац је Камерон Нори (девети), а од "костураша" ту је још само Франсес Тијафо (23.).

Каспер Руд током меча са Игом Умбером на Вимблдону 2022 / FOTO: Tanjug/AP

Ипак, у Нолетовој четвртини жреба је много већа "тениска зверка", његов вероватни ривал у четвртфиналу, а пети носилац, Карлос Алкараз.

И, не само он.

Ту су још и Оте (32. носилац), Изнер (20.), непредвидиви повратник Енди Мареј, те двојац Рајли Опелка (15. фаворит) - Николож Басилашвили (22.), који би могли да се састану у другом колу, па да у трећем победник игра са српским асом.

Подсетимо, Новак Ђоковић је у понедељак савладао Сунву Квона, и поред изгубљеног сета, а у среду му је ривал у другом колу био Танаси Кокинакис ког је декласирао у три сета. Сада Нолета га чека - српски дерби на Вимблдону...

БОНУС ВИДЕО: Американац пропевао на српском због Новака Ђоковића

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17