ТУГА У СРПСКОМ СПОРТУ! Изненада преминуо бивши министар

Новости онлине

24. 10. 2025. у 10:26

Тужне вести погодиле су свет српског спорта.

ТУГА У СРПСКОМ СПОРТУ! Изненада преминуо бивши министар

FOTO: N. Paraušić

Угледни спортски радник и бивши министар спорта Савезне Републике Југославије, Велизар Ђерић (1952, Пријепоље), преминуо је у свом стану у Београду.

Ђерић је преминуо изненада, а према првим информацијама, умро је од последица срчаног удара.

Велики део живота Ђерић је провео у главном граду Србије, где је оставио дубок траг у спортским и друштвеним круговима. Био је председник Боксерског савеза Србије, председник Савеза "Спорт за све" Србије, а у тренутку смрти обављао је функције председника Федерације компанијског спорта Србије и председника Надзорног одбора Спортског савеза Србије.

Ђерић је остао упамћен и као последњи министар спорта велике Југославије, до 2000. године. А пуно познатих прошло је кроз дружење у његовом познатом ресторану Носталгија на Сајму.

Током каријере био је познат по енергичности, ширини и преданости спорту, као и по добрим односима са бројним спортским и друштвеним личностима.

Велизар Ђерић неговао је посебне везе са Кубом, коју је често посећивао, а присуствовао је и сахрани кубанског лидера Фидела Кастра.

Иза себе је оставио супругу и две ћерке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: Нероазури не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.

23. 01. 2026. у 09:40

ГРОБАРИ У ШОКУ, ДЕЛИЈЕ У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.

22. 01. 2026. у 19:38

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ИМАМ ЉУБАВНИЦУ, ИМАО САМ ЈЕ И КАД САМ СЕ ОЖЕНИО: Миле Китић отворено о прељуби - Не постоји град где нисам имао девојку