ХАОС: Отказано Европско првенство због Руса!
Откако је рат у Украјини избио почетком 2022, Русија је, када се о светским спортским вестима ради, била спомињана само као страна која трпи санкције због поменуте војне интервенције. Иако се то полако мења у последње време, најновији пример дискриминације довео је до незапамћеног скандала.

ФОТО: stockphoto-graf / Alamy / Alamy / Profimedia
Наиме, Молдавија је била одређена за домаћина Европског првенства у кик-боксу.
Све је било спремно за почетак надметања, Међународна федерација кик-бокса (ВКФ) је позвала и Русе да учествују, и то са све химном, заставом и под именом сопствене државе (што Русима на многим међународним надметањима још није допуштено), а онда - скандал.
Молдавија је, као земља-домаћин, повукла драстичан потез:
Забранила је руским спортистима да уопште уђу у државу, камоли да се такмиче на континенталном шампионату (у молдавској престоници, Кишињеву).
Згрожени таквим понашаљем домаћина, челни људи светског кик-бокса решили су да, из поштовања према Русима, донесу одлуку:
Отказује се Европско првенство!
То се десило на самом почетку овог викенда, а данас се огласио и први човек Међународне кикбокс федерације (ВКФ), Фридрих Ексенберг.
Он је поручио следеће:
„С обзиром на то да руска и белоруска репрезентација, које су биле главни такмичари у категорији одраслих у свим дисциплинама кик-бокса, неће моћи да учествују на шампионату Европе, руководство ВКФ-а је једногласно донело одлуку да откаже Европско првенство у кик-боксу за одрасле у Кишињеву и одложи га за 2026. годину. Истовремено, искрено се извињавамо због недовољно темељног разматрања питања организације, безбедности и дипломатске подршке овом догађају“, навео је Фридрих Ексенберг.
Ако вас спорт занима, не само руски, све оно најважније и најзанимљивије о њему - пратите на спортским страницама портала "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)
Препоручујемо

НИКОЛА ЈОКИЋ У НЕВЕРИЦИ: Кевин Дурант променио клуб! Мишко Ражнатовић објавио ко ће играти за Денвер
22. 06. 2025. у 19:13 >> 19:13

ТРАНСФЕР БОМБА НА МАРАКАНИ! Најновије вести из ФК Црвена звезду су одушевиле "делије"!
22. 06. 2025. у 16:21

СЕЗОНА ТЕК ПОЧЕЛА, А ЛАЛАТОВИЋ ВЕЋ У ПРОБЛЕМУ! Тим српског стручњака налази се надомак елиминације из Европе!
ФУДБАЛЕРИ Будућности покушаће да надокнаде гол заостатка против Ное на "Градском стадиону" у Подгорици у реванш утакмици првог кола квалификација за Лигу шампиона (21.00).
15. 07. 2025. у 08:38

ДОСАД НЕВИЂЕНО ПОНИЖЕЊЕ РУСИЈЕ: Невероватно шта су Руси доживели
Рат у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.
15. 07. 2025. у 19:57

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)