ТРЕЋИ ТРОФЕЈ НАДОХВАТ РУКЕ: Рукометаши Војводине после победе над Динамом у првом дуелу финала Купа Србије

09. 06. 2023. у 13:04

До трипле круне, којом би сезони на измаку наденули епитет „историјска“, рукометаше Војводине дели још корак.

РКВ

Шампион Србије и освајач Купа Европе ЕХФ, у четвртак увече је у својој „Сланој бари“, победио Динамо 28:22 (14:13) у првој утакмици финала Купа Србије, па му до пехара "Бранислав Покрајац" предстоји реванш у Панчеву, у недељу, 11. јуна.

Новосађани су уводни, веома узбудљив и борбен меч, у коме је резултатска неизвесност трајала до 40. минута, када је резултат био 18:18, добили по сопственом, провереном рецепту. Убацили су у брзину више и за седам минута игре постигли пет, а Панчевци ни погодак, за 23:18 у 47. минуту игре.

Заслуге за то припадају сјајној одбрани, предвођеној голманом Луком Арсенићем, који је заредом заустављао шутеве Панчеваца. На другој страни, Миленковић, Азиз, Роган и Пуховски су били прецизни, да се шампион „одлепи“ на безбедну разлику и да у самом финишу закључи са „плус“ шест пред реванш, уз овације са трибина.

- То нам је пракса, с обзиром на чињеницу да имамо широк ростер, да смо физички припремљени и да 40 минута „ломимо“ ривала, трчањем и контактима „трошимо“ супраничке играче - каже Миљан Вуковљак, капитен Новосађана. - Тешко нам је пао први меч финала. Недостајала су нам седморица повређених, тренер Борис Ројевић на трибинама због казне, сустигао нас је умор… Од краја јула прошле године, до сада, одиграли смо више од 80 мечева, као НБА, сваки трећи дан утакмица. За утакмицу са Динамом имали смо само два дана припрема, после освајања купа ЕХФ, а Панчевци две недеље. Зато смо у грчу играли у увертири, али и поред тога успели смо да остваримо зацртано.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17