СРБИЈА ОСТАЛА БЕЗ БРОНЗЕ: Француска боља од наших кошаркашица у мечу за треће место на ОИ

07. 08. 2021. у 08:20 >> 10:46

КОШАРКАШИЦЕ Србије нису успеле да освоје бронзану медаљу на Олимпијским играма у Токију, пошто су поражене од Француске са 91:76.

Ипак, нашим девојкама не треба ништа замерити, бориле су се као и увек током целог турнира. Нико није више од њих желео да обрадује још једном нацију и донесе кућу нову медаљу.

Једна сјајна генерација нас је толико пута учинила поносним у последње време да им се нема шта приговорити.

Наша најбоља кошаркашица Соња Васић одиграла је свој последњи меч у каријери. Такође, за репрезентацију више неће играти капитен Јелена Брукс.

Што се ове утакмице тиче Француска је била бољи ривал и заслужено је славила и освојила бронзано одличје.

Прво полувреме било је готово изједначено, наш ривал је на већи одмор отишао са предношћу од три поена 43:40. Ипак, по повратку на терен Француска је кренула да погађа све с поља и разлика је константно расла.

Покушале су наше лавице да се врате током последњег периода, спустиле су ралзику на једноцифрену, но времена за преокрет није било, па се тако Француска реванширала Србији за пораз у финалу Европског првенства.

Најефикаснија у победничком тиму била је Геби Вилијамс са 17 поена, пратила ју је Енден Мијем са 16. У нашој селекцији најбоља је била Ивон Андерсон са 24 поена, док је Јелена Брукс додала 14.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Србија - Француска 76:91

76:91 - Послењи кош на овом мечу постугла је Жоанес.

76:88 - Требала нам је брза тројка и постигла ју је Невена Јовановић, али вратила је Вилијамс и ставила тачку на овај меч.

73:85 - Тројку је погодила Жоанес на 1:41 до краја. Тајм-аут је затражила Марина Маљковић.

71:82 - Поново Франуцкса иде на двоцифрену предност. Србија је све даље од бронзане мадње.

71:80 - Серију Србије прекинула је Душе полагањем у последњој секунди напада. До краја утакмице остало је још три минута.

69:78 - Леп флоутер је погодила Ивон Андерсон и спустила разлику на једноцифрену после дужег времена.

67:78 - Буде се наше кошаркашице. Соња је одлучила да узме ствари у своје руке. Поново је дошла до ситуације 2+1 и опет је уписала три поена.

64:78 - Леп продор Тине Крајишник завршен је полагањем нашег центра. Потом је након добре одбране уследио кош уз прекршај Соње Васић. Погодила је и додатно бацање.

59:76 - Све погађају Францускиње. Вилијамс је погодила нову, укупно 11 тројку за Француску.

59:73 - Развукао је ривал одбрану Србије и то је искористила Душе која је остала сама у углу и погодила тројку.

57:70 - Француска је боље отворила и последњи период. Остаје нада да наше девојке имају снаге да направе преокрет као против Кине у четвртфиналу.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Србија - Француска 56:67

56:67 - Завршене су три четвртине и пред Србијом је тежак задатак да преокрене и дође до бронзане медаље.

54:65 - Иде Француска први пут на двоцифрену предност. Мораће изабранице Марине Маљковић што пре да пронађу начин да се врате у игру.

52:60 - Фоту у овим тренуцима мучи одбрану Србије, док наше девојке немају много решења у нападу, до поена углавном долазе са линије пенала.

51:58 - Никако да Србија пређе у вођство, тројку је погодила Фоту, док је Тина Крајишник била половична са линије пенала.

50:53 - У серији је Јелена Брукс. Погађа кош ривалки на разне начине. Иначе, промашила је прво слободно бацање на турниру.

47:53 - Кад је потребно ту је капитен. Јелена Брукс је погодила за три поена, али на другој страни Мишел је била прецизна два пута заредом за два поена.

42:46 - Баш као и на почетку меча и и сада је Ана Дабовић постигла прве поене за нашу селекцију.

40:46 - Друго полувреме почиње тројком Вилијамс. Не сме Србија да дозволи ривалу да направи осетнију разлику.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Србија - Француска 40:43

40:43 - Фоту је казнила нашу не баш добру одбрану тројком и то је последњи кош у првом полувремену.

38:38 - У добром моментуму је Ивон Андерсон која сада погађа све и главна је полуга наше селекције у нападу. Француска је затражила тајм-аут не би ли прекинула серију плејмејкера Француске.

32:36 - Ивон Андерсон је поентирала након одличног продора. Ипак, потом нас је казнила Мијем која је погодила шут уз фаул, но слободно бацање није реализовала.

28:32 - Преко три и по минута наша селекција је била без поена, то је прекинула Анђела Дугалић.

26:28 - Изједначена утакмица у Токију, сви су изгледи да ће бити неизвесно до краја утакмице, а наша селекција за сада нема решења за Груду која је до сада постигла 12 поена.

25:23 - Француска је серијом 4:0 почела другу четвртину. Серију је брзо поготком прекинула Андерсон.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Србија - Француска 23:19

23:19 - Наше девојке су одиграле добар први период и у предности су након уводних 10 минута утакмице за треће место на Олимпијским играма.

21:17 - Серију Србије од 9:0 прекинула је Шатеро поготком за три поена. На другој страни прецизна са полудистанце била је Невена Јовановић.

17:14 - Сјајну одбрану одиграле су изабранице Марине Маљковић и из тога је проистекао добар напад који је завршен тројом Јелене Брукс, што је натерало селекторку Француксе да затражи први тајм-аут на утакмици.

10:14 - Прва тројка за Србију, прецизна ван линије 6,75 била је Соња Васић. Потом се серија наставила, погодиле су Францускиње, а онда наше кошаркашице још једну, урадила је то Јелена Брукс.

4:5 - Груда је била прецизна са полудистанце, али је на другој страни узвратила Дабовићева која је за сада једини стрелац за нашу селекцију.

2:3 - Мијем је биле прецизна за три поена и то је први кош Француске на утакмици за бронзано одличје на ОИ.

2:0 - Србија је прва постигла кош на утакмици, урадила је то Ана Дабовић после сјајног продора.